۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸

«دیابت»؛ بحران انگلیس

نتایج یک بررسی آماری حاکی از آن است، روزانه 5 هزار نفر در بیمارستان‌های انگلیس به دلیل دیابت پذیرش می‌شوند.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی آماری حاکی از آن است، روزانه ۵ هزار نفر در بیمارستان‌های انگلیس به دلیل دیابت پذیرش می‌شوند.

آمارها نشان می‌دهد، از هر ۱۰ مورد بستری، یک نفر مبتلا به دیابت است و به دلیل عارضه‌های ناشی از آن راهی بیمارستان می‌شود.

سال گذشته بیش از ۱.۷ میلیون نفر از بیماران دیابتی نوع ۲ در بیمارستان بستری شدند؛ هزینه درمان این بیماری نیز طی یک دهه اخیر بیش از ۲ برابر شده است.

کارشناسان مؤسسه بهداشت انگلیس هشدار داده‌اند، افراد مبتلا به دیابت نوع دوم نیازمند ده‌ها ویزیت پزشک در طول یک سال هستند.

به نظر می‌رسد این بیماری تأثیر نگران کننده‌ای بر روی زنان جوان داشته و عامل آن  اضافه‌وزن و عدم تحرک بوده است.

عوارض ویران‌کننده دیابت که شامل حمله قلبی، سکته مغزی، نارسایی کلیه و قطع عضو است، سازمان بهداشت انگلیس را دچار بحران کرده است.

آمار و ارقام نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۸/۱۹ حدود ۴ هزار و ۹۹۲ پذیرش برای زنان ۲۰ تا ۲۹ سال مبتلا به دیابت نوع دوم صورت گرفته و این در حالیست که پذیرش مردان یک هزار ۷۷۲ نفر بوده است.

سال گذشته بیش از ۱.۷ میلیون نفر مبتلا به دیابت نوع ۲ در بیمارستان بستری شدند و هزینه آن برای بهداشت انگلیس حدود ۲۲ میلیون پوند در روز بود.

این رقم در یک دهه دو برابر شده و شب گذشته رئیس مؤسسه بهداشت این کشور هشدار داد: با وجود افزایش مداوم آمار دیابت نوع ۲، روند چاقی همچانان رو به افزایش است.

این آمار همچنین نشان می‌دهد که ۹۴۰ مورد پذیرش شامل کودکان و نوجوانان ۱۹ ساله و کمتر در سال ۲۰۱۸/۱۹ وجود داشته؛ این درحالیست که عوامل بروز آن تا میزان بسیار زیادی قابل پیشگیری هستند.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of