۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

دو سوم کارکنان و کارمندان پایتخت در شرایط فعلی باید دورکاری کنند

عضوکمیسیون بهداشت مجلس باتاکید بر اینکه دوسوم کارکنان وکارمندان بایددرشرایط فعلی دورکار شوند،گفت: حفظ جان مردم بایددراولویت قرار گیردو فراهم نبودن زیرساخت‌ها نباید بهانه‌ای برای بازی با جان مردم باشد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت،محمدعلی محسنی بندپی در مورد درخواست علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر دورکاری ۵۰ درصد کارکنان و کارمندان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی پایتخت به منظور کاهش تردد برای جلوگیری از شیوع کرونا، گفت: یک سوم کارکنان باید به صورت حضوری کار کنند و حفظ جان مردم باید در اولویت قرار گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: اغلب کارمندان و کارکنان می‌توانند به صورت دورکاری و غیرحضوری کار خود را انجام دهند و هیچ گونه مشکلی در روند کاری دستگاه‌های اجرایی ایجاد نمی‌شود بنابراین می‌طلبد یک سوم کارکنان به صورت حضوری فعالیت کنند و حتی این یک سوم هم می‌توانند دورکاری کنند مگر اینکه ارباب رجوع به صورت مستقیم داشته باشند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه در حال حاضر بسیاری از کارکنان ارباب رجوع ندارند، گفت: مدیران باید کار را به صورت حجمی تعریف تا کارکنان آن را در منزل انجام دهند و از طریق اتوماسیون بارگذاری کنند.

محسنی بندپی یادآور شد: سیستم دورکاری در دهه ۱۹۹۰ یعنی ۳۰ سال پیش در اروپا انجام می‌شد و با توجه به اینکه در حال حاضر در پیک کرونا قرار داریم و نیاز نیست در مدت زمان طولانی دورکاری داشته باشیم می‌طلبد به جای بازی کردن با جان مردم زیرساخت‌های دورکاری را فراهم کنیم و به بهانه عدم فراهم نبودن زیرساخت‌ها  با جان مردم بازی نکنیم.

وی با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت‌ها بر مراکز تجمعی، افزود: فرهنگ‌سازی بیشتر صدا و سیما، افزایش آگاهی مردم و حفظ فاصله اجتماعی باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد البته در صورت ناگزیر بودن افراد به صورت تجمعی در برخی فضاها وزارت بهداشت و وزارت کشور باید نظارت‌ها را تشدید کنند و در این رابطه از ظرفیت بسیج هم می‌توان استفاده کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ارائه و تحویل تجهیزات رایگان مقابله با کرونا به مراکز پرتردد و پرتجمع تاکید کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x