۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۰

دو-سوم آمریکایی‌ها واکسن کروناویروس را دریافت نخواهند کرد!

دو-سوم آمریکایی‌ها واکسن کروناویروس را به محض در دسترس بودن دریافت نخواهند کرد. با خبرگزاری سلامت همراه باشید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از USA TODAY، بر اساس نظرسنجی USA TODAY و Suffolk که اخیرا منتشر شده است، دو سوم رای دهندگان آمریکایی می‌گویند که به محض در دسترس بودن واکسن کرونا ویروس تلاش نخواهند کرد تا آن را دریافت کنند و از هر چهار نفر یک نفر می‌گوید که اصلا نمی‌خواهد این واکسن را دریافت کند. این نظرسنجی در هفته‌ای اتفاق افتاد که تعداد موارد COVID-19 از ۶ میلیون نفر گذشته است.

Ebony Dew از مریلند گفت: من قصد ندارم که موش آزمایشگاهی کسی باشم. من اصلاً قصد تهیه آن را ندارم.

این متخصص کنترل دسترسی ۴۰ ساله، ایمنی یک واکسن احتمالی را زیر سوال می‌برد و نگرانی‌های میلیون‌ها آمریکایی را نیز تکرار می‌کند.

Dew گفت: احساس می‌کنم آزمایش آن‌ها یک آزمون و خطا است.

و همچنین احساس می‌کنم که آن‌ها واقعاً همه چیز را درباره این ویروس نمی‌دانند، بنابراین چگونه می‌توانند درمانی برای آن ایجاد کنند؟

یک سوم آمریکایی‌ها واکسن دریافت نخواهند کرد!

نظرسنجی از ۱۰۰۰ رای دهنده به دنبال نظرسنجی‌های مشابه انجام شده در ماه گذشته نشان می‌دهد که یک سوم آمریکایی‌ها واکسن را رد می‌کنند که ناشی از بی‌اعتمادی به فشار دولت ترامپ برای سرعت بخشیدن به توسعه آن بوده و همچنین جمعیت قابل توجهی از کشور که به طور کلی با هر نوع مصون سازی مخالف هستند، نیز به این افراد اضافه شده‌اند.

یک سوم آمریکایی‌ها واکسن دریافت نخواهند کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، عملیات Warp Speed، یک ابتکار برای چند آژانس برای تسریع در تولید سریع آزمایشات، درمان‌ها و واکسن‌های COVID-19 را ایجاد کرده است.

هدف آن تولید و تحویل ۳۰۰ میلیون دوز واکسن تا ژانویه است.

به گفته الکس آذر، دبیر بهداشت و خدمات انسانی، سه کاندید واکسن در ایالات متحده در مرحله سه آزمایش هستند و انتظار می‌رود تعداد بیش‌تری از آن‌ها تا پایان ماه سپتامبر وارد آزمایشات مرحله ۳ شوند.

کارشناسان می‌گویند سطح مقاومت عمومی در برابر ایمن سازی در برابر ویروسی که در حال حاضر بیش از ۱۸۵۰۰۰ آمریکایی را کشته، نگران کننده است زیرا این امر باعث تضعیف کاربرد واکسن می‌شود.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x