۰۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
یک نماینده مجلس:

دولت چیزی از مجلس مخفی نکند/ برای راه اندازی پروژه های عمرانی باید برنامه ریزی کرد

یکی از نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از پیشنهادات سازنده دولت برای سروسامان بخشی به وضعیت کشور استقبال می کند و معنای همکاری بین دولت و مجلس پنهان کاری نیست.

اقبال شاکری، نماینده مردم تهران در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت؛ افزود: هماهنگی بین مجلس و دولت به معنای انجام کار کارشناسی است نه اینکه دولت هیچ چیزی را با مجلس در میان نگذارد و خودش اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه این کار حمایت نیست بلکه رها کردن دولت و مردم است، ادامه داد: ما از هر پیشنهاد دولت استقبال می کنیم و به نظرم دولت باید سریعتر پیشنهادات خود در موارد اقتصادی ویژه به مجلس ارائه دهد تا در کمیسیون ها بررسی شود و قطعا از پیشنهادهای سازنده دولت حمایت خواهیم کرد.

شاکری تصریح کرد: ما امیدواریم که اینطور باشد یعنی باید وزاتخانه ها بگویند که همه کاره کشور هستند نه اینکه هیچ کاره باشند! ما از وزیری که بتواند بگوید در همه بخش ها برنامه دارد و می تواند با قدرت کار کند استقبال می کنیم، اما چنین چیزی را نمی شنویم.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که برای اجرای بیش از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه کاره عمرانی در کشور چه باید کرد، افزود: به این دلیل که کمیته ها در کمیسیون عمران تشکیل شده اند موضوع پروژه های نیمه کاره را پیگیری خواهیم کرد و برای آن راه حل های مختلفی ارائه می دهیم.

وی معتقد است: در قانون هم برای اینها پیش بینی هایی شده است، اگر این پروژه ها توجیح اولیه خود را از دست داده باشند و خدماتی که باید به شکل اولیه ارائه می دادند و الان امکان پذیر نیست چون مدتی از آن گذشته است، ما آماده ایم که به دولت کمک کنیم تا مجوزهای قانونی برای فعال شدن این پروژه ها اختصاص یابد تا این پروژه ها مجددا راه اندازی شود.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments