Sunday 23 February 2020 | یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
بازدید: 40
هاشمی در گفتگو با طبنا مطرح کرد؛

دولت هرچه سریعتر بودجه ساخت مترو پرند را تامین ‌کند

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: افزایش قیمت سوخت اثرات منفی زیادی بر افراد ضعیف جامعه گذاشته به همین دلیل از دولت درخواست دارم تا هرچه سریعتر بودجه ساخت مترو پرند را تامین کند.

محسن هاشمی در گفتگو با خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) با اشاره به آخرین وضعیت ساخت مترو پرند، پردیس و اسلامشهر اظهار داشت: مترو پرند هم اکنون تا فرودگاه امام خمینی (ره) ساخته شده است.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های مترو پرند نیز در این شهر آماده شده است، افزود: در گذشته نیز مسوولیت ساخت مترو پرند از سوی دولت به شهرداری تهران داده شده بود و ساخت مترو توسط یکی از شرکت‌های خاتم‌الانبیاء در حال انجام بود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هم‌اکنون اگر بودجه ساخت مترو پرند تامین شود این شرکت می‌تواند نسبت به اتمام پروژه اقدام و مترو پرند را به مترو تهران وصل کند.

هاشمی با تاکید بر اینکه باید هرچه سریعتر مترو تهران و پرند به یکدیگر متصل شوند، تصریح کرد: افزایش قیمت سوخت اثرات منفی زیادی بر افراد ضعیف جامعه و کسانی که از حاشیه‌ها به تهران می‌آیند گذاشته‌ به همین دلیل مترو پرند هرچه سریعتر باید تکمیل شود.

وی گفت: از دولت درخواست دارم تا هرچه سریعتر بودجه ساخت مترو پرند را تامین کند.

رییس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ساخت مترو اسلامشهر عنوان کرد: در گذشته دولت تصمیم گرفته بود که مترو اسلامشهر را تهران بسازد و این پروژه مدت زمان زیادی در اختیار تهران بود. مسیر ساخت آن نیز انتخاب و نقشه‌های هم تهیه شده بود اما به دلیل کمبود بودجه مترو تهران نتوانست ساخت مترو اسلامشهر را ادامه دهد.

هاشمی ادامه داد: در نتیجه به دلیل کمبود بودجه برای ساخت مترو اسلامشهر ساخت آن متوقف شد اما بعدها مسوولان اسلامشهر در این خصوص پیگیری‌هایی انجام دادند و در بودجه امسال برای ساخت مترو بودجه در نظر گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون مسوولان شهر اسلامشهر خود به صورت مستقل ساخت مترو اسلامشهر را آغاز کرده‌اند. اخیرا نیز بنده از این پروژه بازدید کردم.

به گفته رییس شورای اسلامی شهر تهران در حال حاضر یکی از دستگاه تی بی ام که در شهر تهران فعال بود در شهر اسلامشهر مستقر شده ‌است.

هاشمی یادآور شد: ۹ و نیم کیلومتر تونل با روش اتوماتیک و یک کیلومتر نیز باید به صورت دستی ساخته شود. هم‌اکنون بحثی مبنی بر چگونگی اتصال خط مترو پرند به تهران و خط ۳ مطرح شده به همین دلیل قرار است یک ایستگاه تبادلی و انتقالی ساخته شود و مترو پرند به مترو تهران وصل شود.

وی تاکید کرد: مترو اسلامشهر با پیشرفت بسیار‌ خوبی همراه است و در خصوص ساخت آن مشکلی وجود ندارد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of