۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
نماینده مردم پارس آباد در مجلس:

دولت مکلف به اجرای طرح تامین کالاهای اساسی است

نماینده مردم پارس آباد در مجلس گفت: قانون تامین کالاهای اساسی با بررسی منابع و مصارف مورد نیاز آن به تصویب رسید و به همین جهت هم دولت نباید در اجرای آن تردید کند.

عباس جهانگیرزاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ در باره اینکه آیا دولت امکان اجرای طرح تامین کالاهای اساسی را در قالب یارانه دارد؛ تاکید کرد: قانونی که از سوی مجلس تصویب می شود دولت به طور کامل موظف است که آن را اجرا کند و هیچ بحثی هم در این مورد وجود ندارد.

وی ادامه داد: همه منابع و مصارف در قانون مشخص می شود و دولت هم مکلف به اجرا است و به نظر ما هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

جهانگیرزاده تصریح کرد: ما بررسی های لازم در مورد وضعیت مردم را انجام داده ایم و امیدواریم که با اجرای این قانون بخشی از این مشکلات با همکاری دولت و مجلس برطرف شود.

نماینده مردم پارس آباد با انتقاد از اظهارات مقام های دولتی درباره کسری بودجه افزود: اینکه سخنگوی دولت یا هر شخص دیگری درباره کسری بودجه صحبت می کند ملاک عملکرد مجلس نیست. مجلس خودش اطلاعات لازم درباره برنامه و بودجه دولت را در اختیار دارد و بنابراین کسی نمی تواند در دولت و مجلس چنین چیزی را مطرح کند. مشکلات و معضلات مردم باید با همکاری دولت و مجلس حل شود.

وی در ارتباط با این موضوع که طرح تامین کالاهای اساسی چه مدت انجام خواهد شد؛ گفت: این طرح باید بیشتر بررسی شود و احتمال تغییر در آن هم وجود دارد ولی این موضوع در برنامه های مجلس قرار دارد تا بتوانیم کشور را مدیریت کنیم. مدت زمان اجرای این طرح مهم نیست بلکه مهم صدور کارت یارانه است تا مشکلات مردم را بکاهیم.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments