۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

دولت محدویت های شیوع کرونا را رها کرده است/ برای حفظ سلامتی ماسک بزنید

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: شیوع کرونا همچنان ادامه دارد و دولت برخلاف ماه های اولیه اپیدمی محدودیت ها را رها کرده است.

دکتر مسعود خاتمی نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری سلامت درباره ادامه روند شیوع کرونا و محدودیت های لازم برای این اقدام در جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری اظهار کرد: در حال حاضر باید دو نکته مهم را مدنظر قرار دارد یکی استفاده از ماسک و دوم رعایت فاصله اجتماعی در هر نوع تجمع، تشکل یا کاری است. اگر این دو مورد رعایت شود شیوع کمتر خواهد شد. یعنی اصل اساسی پیشگیری از کرونا است.

وی ادامه داد: متاسفانه اقدامات در حوزه پیشگیری از کرونا خیلی جدی نیست ولی این دو موردی که عرض کردم بسیار مهم اند و باید رعایت شوند. همان طور که امسال هم دیدیم مراسم عزاداری محرم با همین روش به خوبی برگزار شد و هم مشکلی در این مورد نداشتیم در موضوع کنکور هم به همین شکل استفاده از ماسک و رعایت فاصله باعث شد تا هیچ گونه ابتلایی نداشته باشیم. استفاده از این دو مهم می تواد میزان آلودگی را کم ‌کند و باید برای این کار فرهنگ‌سازی کنیم.

خاتمی با تاکید بر اینکه برای مبارزه با کرونا باید پیشگیری را جدی بگیریم، افزود: هر اقدامی در این زمینه انجام دهیم باز هم ممکن است که بیماری به صفر نرسد و همچنان با این بیماری همراه باشیم. در تمام دنیا حتی ابر قدرت ها در حوزه بهداشت و درمان و سلامت هم نتوانستند در مقابل این بیماری مقاومت کنند. باید همه توان دولتمردان این باشد که مردم گرفتارتر نشوند. دولت باید با ایجاد محدودیت‌های جدی تر مشکلات مردم را کاهش دهد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌کنید محدودیت‌ها در پیشگیری از کرونا جدی گرفته نمی‌شود، گفت: محدودیت اصلا اجرا نمی شود و هیچ ارگان و نهادی هم بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت نمی کند. دولت باید برای حفظ سلامتی مردم جدی باشد و در این مورد اقدام کند. البته نیازی به هزینه کرد هم نیست دولت می‌تواند با محدود کردن برخی از سفرهای غیرضروری این کار را شروع کند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments