۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
نماینده مردم تهران در مجلس:

دولت دست اختاپوسی خود را از روی صنعت خودروسازی بردارد!

نماینده مردم تهران در مجلس در مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازی به جای اینکه خصوصی شود خصولتی شد و مشکلاتی که امروز می بینیم حاصل همین رفتار است.

محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت، در پاسخ به این سوال که صنعت خودروسازی با روش مدیریتی امروز که نه خصوصی بودن آن مشخص است نه دولتی بودنش، تا کجا می تواند پیش برود، پاسخ داد: معتقدم دولت باید به صورت ۱۰۰ درصد دست خودش اختاپوسی اش را از روی صنعت خودروسازی بردارد.

وی ادامه داد: امروز اگر خودروسازی در اختیار بخش خصوصی واقعی باشد مطمئنا هم می تواند قمیت را کاهش دهد و هم موفق تر عمل کند.

آصفری تاکید کرد: البته خصوصی ای که خصولتی نباشد، خصوصی ای که نسبی و سببی پشت آن دولتمردان وجود نداشته باشند. باید سهام خودروسازی در اختیار مردم قرار بگیرد نا ارگان ها و نهادها و وزارتخانه ها و وابستگان به دولت.

نماینده مردم تهران در مجلس در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی خودروسازی اصلاح می شود که ۱۰۰ درصد سهام آن در اختیار خود مردم باشد و مردم برای آن تعیین تکلیف کنند.

وی معتقد است: صنعت خودروسازی کشور با بحران مدیریتی روبرو است و با دخالت های دولت در مدیریت آن می بینیم که نه تنها مشکلی از مشکلات کاسته نمی شود بلکه هر روز هم بر تعداد آن اضافه می شود. تا زمانیکه این روش نادرست برای پیش برد خودروسازی مورد استفاده باشد نمی توانیم شاهد بروز و ظهور اصلاحات در این صنعت باشیم.

خبرنگار: محمدسیاح

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x