۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
رئیس جمهور در آئین آغاز بهره‌برداری از ۳ پروژه زیربنایی وزارت نیرو:

دولت در خط مقدم میدان مبارزه است

رئیس جمهور یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید را سرمایه گذاری ویژه و گسترده در بخش آب برشمرد و تاکید کرد که دشمنان بدانند تحریم نتوانسته ما را تسلیم و طرحهای پرشتاب توسعه ایران اسلامی را متوقف کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه خبری ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در آئین آغاز بهره‌برداری از ۳ پروژه زیربنایی وزارت نیرو اظهارداشت: امروز بالاترین خیانت به مردم ایران در وسط میدان جنگ در برابر آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه سخنانی است که بخواهد مردم را ناامید، مایوس و روحیه آنان را تخریب کند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در جنگ اقتصادی کنونی دشمنان علیه ایران اسلامی، همه باید همدیگر را یاری و کمک کنیم، گفت: دولت در خط مقدم میدان مبارزه است و آنهایی که نسبت به دولت ایراد و نقد دارند، حتما خدمات دولت را هم مدنظر قرار دهند چرا که فراموش کردن خدمات، با انصاف و اخلاق سازگاری ندارد.

دکتر روحانی احیای دریاچه ارومیه و بهره برداری از خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات قاره ایران را دو طرح افتخارآمیز، بزرگ و ماندگار از دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: احتمالا طی هفته های آتی بهره برداری از طرح شیرین سازی آب خلیج فارس و  انتقال آن به فلات قاره ایران آغاز می شود که در کنار طرح احیای دریاچه ارومیه از طرحهای بزرگ در دولت تدبیر و امید است.

رئیس جمهور به طرحهای تصفیه خانه ششم آب تهران با ظرفیت ۷۵ هزار لیتر در ثانیه، ۳ سامانه اصلی و بزرگ طرح رینگ شبکه انتقال آب شرب شهر تهران  و واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با ظرفیت تولید ۱۷۵ مگاوات اشاره کرد و گفت که برای بهره برداری از این ۳ طرح بزرگ ، ۳ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان هزینه شده  است.

دکتر روحانی به مساله تامین آب شرب با کیفیت برای تهران بزرگ اشاره کرد و با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان در بخش آب و برق در تهران سرمایه گذاری شده است، افزود: ۹ هزار کیلومتر لوله کشی آب در تهران در کنار تصفیه خانه های بزرگ زمینه تامین مصرف سالانه بیش از یک میلیارد متر مکعب آب با کیفیت مورد نیاز مردم تهران را فراهم کرده است.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت ویژه فرهنگ مصرف بهینه آب،گفت : این حرکت فرهنگی می تواند زحمات مهندسان ایرانی فعال در عرصه انتقال آب به تهران را تکمیل کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x