۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
انتقاد « محمد علیخانی» از پاک کردن صورت مسأله مقابله با کرونا توسط دولت؛

دولت به جای خرید اتوبوس،طرح ترافیک را لغو می‌کند

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با انتقاداز تنزل دادن بحث مبارزه با کرونا به موضوع طرح ترافیک گفت:لغو طرح ترافیک رامفید نمی‌دانیم ولغو این طرح،مسائل ومشکلات زیادی را به همراه داشته است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از  معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد علیخانی با تاکید بر اینکه نگاهمان به موضوع طرح ترافیک، سلامت‌محور است و نباید برای اینکه حمل و نقل عمومی شلوغ نشود، مکان‌های دیگر را شلوغ کنیم، افزود: در حال حاضر، خیابان‌های مرکز شهر به دلیل افزایش ترددها و گره‌های ترافیکی قفل شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مسافران حمل و نقل عمومی به دلیل شرایط کرونا به یک پنجم کاهش یافته و لغو طرح ترافیک، تاثیر چندانی در آمار مسافران نگذاشته و تنها خیابان‌ها را شلوغ‌تر کرده است، اظهار کرد: دولت به جای اینکه اعتبارات مربوط به کرونا بابت خرید حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای تهران را بپردازد، با لغو طرح ترافیک صورت مسأله مقابله با کرونا را پاک می‌کند.

علیخانی با بیان اینکه با لغو طرح ترافیک، نه تنها در خیابان‌های اصلی بلکه در خیابان های فرعی نیز با ازدحام خودروها روبه‌رو شده‌ایم، تصریح کرد: لغو طرح ترافیک به معنای تشویق مردم برای ورود به محدوده طرح ترافیک است و با انجام سفرهای غیر ضروری، میزان تجمعات در مرکز شهر و احتمال انتقال کرونا را افزایش می‌دهد.

نماینده مردم تهران در پارلمان شهری با تاکید بر اینکه لغو طرح ترافیک به مشکلات پلیس، ساکنان محدوده طرح و عموم شهروندان دامن زده است، خاطرنشان کرد: لغو طرح ترافیک به دلیل ورود خودروها به خطوط ویژه، حرکت اتوبوس‌ها در این خطوط را با اختلال روبه‌رو کرده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments