۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳

دولت به بهانه نبود بودجه زیربار پرداخت حق مسکن نمی رود

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: موضوع حق مسکن کارگران یکی از مطالبات قانونی کارگران است ولی دولت با ادعای نداشتن نقدینگی از پرداخت آن خودداری می کند.

ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی در خانه ملت در گفتگو خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ افزود: بر اساس اطلاعات میدانی و اطلاعاتی که از کارگران دریافت کردیم به این نتیجه رسیدیم برخی از بندهای مربوط به حقوق کارگران رعایت نمی شود اما دولت و تامین اجتماعی گفتند که اینگونه نیست و در حال رصد هستند.

وی ادامه داد: آنها معتقدند که مصوبه افزایش دستمزد باید به طور کامل از سوی کارفرمایان اجرا شود و بر اساس قانون با متخلفان هم برخورد می کنیم؛ با این حال قرار است جلسه ای در مجلس و کمیسیون برگزار و مستندات آمار در این باره تبادل اطلاعات صورت بگیرد.

اسماعیلی اضافه کرد: آنها معتقدند که ممکن است به صورت موردی مشکلاتی در پرداخت ها باشد ولی در مجموع این اتفاق در حال رخ دادن است و منابع آن هم هست. این موضوع را هفته آینده پیگیری خواهیم کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی افزود: موضوع پرداخت حق مسکن را هم پیگیر هستیم ولی تا الان دولت زیربار این موضوع نرفته و می‌گوید نتوانسته تامین مالی آن را انجام دهد، این موضوع هم در دستور کار کمیسیون قرار دارد و قرار است با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه مورد بررسی قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: با توجه به تورم اخیر کالاهای اساسی و اجاره مسکن ها پیش آمده باید سازگار آن دیده شود. اگر موفق به این کار نشویم باید از ابزارهای نظارتی مجلس استفاده کنیم.

اسماعیلی درباره وضعیت پرداخت بیمه بیکاری هم افزود: به صورت کلی در همه استان‌ها پردات و بر اساس آمار بیش از یک میلیون نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند البته برخی هستند که در گرفتن بیمه بیکاری مشکل دارند که این افراد می‌توانند مشکلات خود را به کمیسیون اجتماعی یا سازمان تامین اجتماعی برای پیگیری منعکس کنند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x