۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۳

دولت برای ادامه ساخت جاده خوی ـ رازی یک هزار میلیارد ریال اختصاص داد

خبرگزاری سلامت- نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت جهت اتمام قطعات یک و دو جاده استراتژیک خوی ـ رازی مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری سلامت از آذربایجان غربی،عادل نجف زاده در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه هفت کیلومتر از این جاده اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد، افزود: قطعات یک و دو این پروژه، به طول ۲۴ کیلومتر بوده و احداث آن از اوایل تیرماه امسال و با حضور وزیر راه و شهرسازی شروع شده است .

وی بیان کرد: در طول مسیر چهار تقاطع غیر همسطح و یک تونل به طول ۵۰۰ متر ، همزمان در حال احداث هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:در سال ۱۳۹۸ به تعداد یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از مرز رازی به طرف کشور ترکیه تردد داشته اند که با تکمیل این جاده میزان تردد و خروج مسافران از مرز رازی در حد چشمگیری افزایش می یابد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه بابیان اینکه هردو کشور به دنبال افزایش تراز تجاری هستند،گفت: تراز تجاری فعلی دو کشور ۹ میلیارد دلار می‌باشد که امیدواریم بعداز اتمام کرونا تراز تجاری دو کشور به ۳۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

جاده رازی ـ خوی در تردد مسافر بین ایران و ترکیه و جذب گردشگران خارجی نقش بسزایی دارد و سومین مرز رسمی ایران با ترکیه در آذربایجان‌غربی است.رازی در فاصله ۷۵ کیلومتری غرب شهر خوی و در مرز ایران با کشور ترکیه قرار دارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments