۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹

دولت با مردم صادق نبود

نماینده ملایر در مجلس با انتقاد از دولت درباره عدم صداقت در قبال مذاکرات وین و لغو تحریم‌ها گفت: «دولت راستگویان به اذعان حسن روحانی» حداقل در پایان عمرش با مردم صادق باشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت؛ هادی بیگی‌نژاد با اشاره به اظهارت حسن روحانی درباره امکان لغو تحریم‌ها با بلدوزر اظهار داشت: اینکه دولت بنای لغو تحریم‌ها را دارد به هیچ وجه صحت ندارد اما چون مردم مشکلات زیادی دارند و در تنگنا هستند و بنای رفع مشکلات را دارند تصور می‌کنند مشکلات و معضلات کشور فقط با مذاکره حل می‌شود و بر همین اساس آقای روحانی سوار بر موج مطالبات مردم شده و بنا دارد پایان خوشی را در هفته‌های انتهای دولتش داشته باشد.

وی افزود: اگر دولت بنا داشت با بلدوزر یا فرغون یا قاشق تحریم‌های کشورمان را بردارد این کار را انجام داده بود اما در این راه هیچگاه توفیقی نداشته و فقط توانسته در زمانی خاص برخی تحریم‌ها تعلیق شدند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: این گلایه نسبت به رئیس‌جمهور وجود دارد که چرا او اطلاعات غلط به مردم می‌دهد و با آنها صادق نیست؛‌ دشمنان اصلا بنای رفع تحریم‌ها را ندارند و در مذاکرات وین هم چنین رویه‌ای را پیش گرفته‌اند.

نماینده مردم ملایر در مجلس خاطرنشان کرد: برجام در بهترین حالتی که اتفاق افتاد به گفته ولی‌الله سیف رئیس کل وقت بانک مرکزی هیچ دستاوردی برای کشورمان نداشت و آقای عباس عراقچی معاون وزیر خارجه هم اعلام کرد که دستاورد ایران در برجام تقریباً هیچ بوده است و مقام معظم رهبری هم در اینباره فرمودند که برجام خسارت محض بوده است.

بیگی‌نژاد گفت:‌ شاید در بهترین شرایط مذاکرات فعلی وین تبدیل به برجام شود که قطعاً همان شرایط برجام را هم به دست نخواهیم آورد شاید اگر امتیازات فراوانی دولت بدهد برخی تحریم‌ها تعلیق شود نه اینکه لغو شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت و دولتمردان به صراحت می‌گویند اگر آمریکا به برجام بازگردد ما هم به تعهدات قبلی خود باز خواهیم گشت افزود: در برجام تحریمی لغو نشد و اتفاقی برای کشورمان رخ نداد و متأسفانه دولت اطلاعات غلطی را به مردم درباره مذاکرات وین ارائه می‌کند و امیدواریم دولت در هفته‌های پایانی عمرش کمی با مردم صادق باشد هر چند که در ابتدای تشکیل دولت آقای روحانی او به صراحت می‌گفت بنا دارد دولت راستگویان را تشکیل دهد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments