۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳

دولت بایدن سیاست خود را درباره فلسطین و اسرائیل بیان می‌کند

دولت بایدن سیاست‌های خود در مورد اسرائیل و فلسطین را در سازمان ملل مشخص می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، دولت بایدن امروز سیاست‌های خود را در مورد درگیری اسرائیل و فلسطین بیان کرد و بر قصد خود برای تمدید روابط با تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد.

دولت ترامپ سیاست ایالات متحده را در مورد درگیری‌های اسرائیل و فلسطین به طرز چشمگیری تغییر داد. سیاست‌های رئیس جمهور بایدن که امروز برای اولین بار وضع شده است، ایالات متحده را به سمت موقعیت‌های سنتی‌تر که در دولت‌های قبلی دموکرات‌ها و جمهوری خواهان قرار داشتند، برمی‌گرداند.

این سیاست توسط سرپرست سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، ریچارد میلز، در طی نشست ماهانه خاورمیانه در شورای امنیت سازمان ملل ارائه شد.

میلز گفت که دولت بایدن از راه حل دو کشور حمایت خواهد کرد، که آن را بهترین راه برای اطمینان از ماندن اسرائیل در یک کشور دموکراتیک و یهودی می‌داند.

وی افزود که دولت جدید سیاست‌های خود را بر اساس رایزنی با هر دو طرف قرار خواهد داد. در مقابل، دولت ترامپ به مدت سه سال به سختی با فلسطینی‌ها صحبت کرد.

تمرکز دولت بر روی حل اختلاف میان اسرائیل و فلسطین خواهد بود!

میلز با استناد به شکاف‌های زیاد بین رهبران اسرائیل و فلسطین گفت که دولت معتقد است که هدف آن باید حفظ امکان راه حل دو کشور در آینده و در عین حال تمرکز بر بهبود اوضاع میدانی، عمدتا در غزه باشد.

بایدن اسرائیل و فلسطین

میلز گفت که بایدن اسرائیل و فلسطینیان را تشویق می‌کند تا از اقدامات یک جانبه مانند الحاق، ایجاد شهرک، تخریب خانه‌های فلسطین توسط اسرائیل جلوگیری کنند که دستیابی به راه حل دو کشور را دشوارتر می‌کند.

وی گفت که دولت بایدن روابط خود را با تشکیلات خودگردان فلسطین تمدید می‌کند، این دولت پس از انتقال سفارت ایالات متحده به قدس، دولت ترامپ را تحریم کرد.

میلز افزود که ایالات متحده کمک‌های اقتصادی و بشردوستانه خود را به فلسطینیان تمدید و مأموریت‌های دیپلماتیک مانند دفتر PLO در واشنگتن و کنسولگری کل ایالات متحده در اورشلیم. را که توسط دولت ترامپ تعطیل شده بود، دوباره باز کند،

وی افزود: دولت بایدن با قطعنامه‎های یک طرفه یا مغرضانه مخالف است که اسرائیل را در مجامع بین المللی جدا می‌کند.

میلز گفت که بایدن از توافق نامه‌های عادی سازی بین اسرائیل و کشورهای عربی استقبال می‌کند اما آن‌ها را جانشین صلح اسرائیل و فلسطین نمی‌داند. وی افزود که بایدن می‌خواهد توافق نامه‌های عادی سازی بیشتر را به گونه ای ارتقا دهد که فشار برای راه حل دو کشور را تقویت کند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments