۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴

دولت اگر با قدرت عمل کند می‌تواند جلوی فساد‌ها را بگیرد

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: دولت به دلیل اینکه مجری است، اگر با قدرت، قاطعیت و قانونی عمل کند جلوی فساد‌ها گرفته می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سیدرضا اکرمی اظهار کرد: اگر دولت قصد موفقیت در مبارزه با فساد را دارد، باید هر ۳ قوه با کمک کنند، مشکلات را کاهش دهند و رشد در جامعه را به وجود آورند.

او ادامه داد: خوشبختانه ما نقدینگی فراوان داریم، اگر این نقدینگی را در بخش صنعت، گردشگری، تجارت و… وارد کنیم تا کار ایجاد شود؛ حتماً فساد اقتصادی که ناشی از بیکاری، گرانفروشی و احتکار است کاهش پیدا می‌کند، اما اگر بهترین قانون هم بنویسیم، ولی در اجرا و برخورد با مفسدان ضعیف باشیم، فایده‌ای ندارد.

عضو جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: قوه مجریه هرچقدر قوی باشد، بهتر می‌تواند وضعیت را کنترل کند، زیرا مجری است؛ همچنین اگر قوه مجریه با قدرت، قاطعیت و قانونی عمل کند می‌تواند جلوی بسیاری از فساد‌ها را بگیرد.

اکرمی‌با اشاره به وظلیف مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس دو وظیفه دارد، یکی قانونگذاری و دیگری نظارت است. مجلس اگر در قانونگذاری به مرکز پژوهش‌ها، تجارب و مشورت متکی شود حاصلش یک قانون به‌روز و جامع خواهد بود.

او گفت: اگر مجلسی‌ها اهل مطالعه، تغییر و پژوهش نباشند و صرفاً جلسه داشته باشند، طبیعتاً عملکرد تاثیرگذار نخواهد داشت. همچنین کار فکری را باید انسان‌های اهل مطالعه انجام دهند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x