۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

دولت اعتقادی به کنترل قیمت‌ها ندارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت هیچ‌گونه اعتقادی به کنترل قیمت کالاها ندارد و ارز دولتی را جهت تامین کالاهای اساسی اختصاص نداد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، نادر قاضی پور با اشاره به اینکه دولت هیچ نظارتی بر بازار شب عید ندارد، اظهار داشت: این دولت از ابتدا اعتقادی به کنترل قیمت کالاها نداشت چرا که دولتمردان فعلی توسط عده ای اقتصاددان غرب زده و لیبرال خط دهی می‌شوند.

وی افزود: دولتمردان معتقد به عرضه و تقاضای کالا هستند و بر این باورند که عرضه و تقاضا باید شرایط بازار را تعیین کند، این در حالی است که عرضه و تقاضا می‌تواند شرایط بازار و قیمت کالاها را تعیین کند که دولت در شرایط عادی باشد و مشکل حادی نداشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: کشور ما تحت تاثیر شدیدترین تحریم‌ها و تهدیدات است که شیوع ویروس کرونا در کشور هم جنگ نرم دیگری است که دشمنان علیه کشورمان روا داشته اند و با این شرایط نباید عرضه و تقاضا شرایط بازار و قیمت کالاها را تعیین کند.

قاضی پور با انتقاد از عدم تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز دولتی برای تامین کالاهای اساسی، گفت: ما بارها در مجلس گفتیم که دولت ۱۴ میلیارد دلار دولتی که برای تهیه کالای اساسی در اختیار دارد، صرف تامین کالاهای اساسی کند اما این اتفاق نیفتاد.

وی اظهار داشت: طبق قانون مجلس در سال ۹۸ باید ۱۴ میلیارد ارز دولتی جهت تامین کالاهای اساسی در همه نقاط کشور و به طور یکسان  اختصاص داده می‌شد تا مردم کالاهای اساسی خود را با قیمت دولتی تهیه کنند اما دولتی‌ها به حرف مجلس توجه نکردند و این اقدام را انجام ندادند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی‌تاکید کرد: در صورتی که دولت ارز دولتی را جهت تامین کالاهای اساسی اختصاص می‌ داد، قطعا مردم می‌توانستند اقلام اساسی خود چون گوشت، مرغ، شکر و روغن را با قیمت یارانه ای خریداری کنند و حداقل مشکلی از نظر تامین کالاهای  اساسی خود نداشته باشند اما دولت این اقدام را انجام نداد.

قاضی پور خاطرنشان کرد: متاسفانه افرادی خاص به ویژه در شهرهای بزرگ از ارز دولتی بهره مند شده اند که امیدواریم این افراد که از ارز دولتی و بیت المال سوءاستفاده کرده اند، به زودی توسط قوه قضاییه محاکمه شوند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments