۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
امانی در گفتگو با خبرگزاری سلامت مطرح کرد؛

اجازه نمی دهیم با ساخت و سازهای غیرمجاز سیستم شهری مختل شود

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه دولت بخشی از بودجه حمل و نقل عمومی را به شهرداری پرداخت کرده است، گفت: قرار شده در سال جاری دولت، یارانه بلیت مترو و اتوبوس را به حساب شهرداری تهران واریز کند.

شهربانو امانی رییس کمیته TOD در گفتگو با خبرنگار شهری خبرگزاری سلامت با اشاره رکود اقتصادی در شهرداری تهران اظهار کرد: رکود اقتصادی در کشور باعث شده بازار سرمایه مخصوصا در حوزه ساخت و ساز شهر تهران محدود شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران مانند دوره های گذشته مدیریت شهری اجازه نمی دهد در هر مکان و منطقه ای ساخت و ساز انجام شود، گفت: شورا و شهرداری معتقدند نباید در کوچه ها و خیابان‌های ۱۲ متری تا ۲۵ متری برج های بلند ساخته شوند.

رییس کمیته TOD افزود: اگرچه دوره پنجم مدیریت شهری سال آینده به پایان می رسد اما در طی هم زمان باقی مانده هم اجازه نمی دهیم که در کوچه ها و خیابان های کم عرض، ساخت و ساز انجام و آرامش از مردم سلب شود.

امانی تاکید کرد: همچنین اجازه نمی دهیم که با ساخت و سازهای غیرمجاز سیستم شهری مختل شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت در سال جاری بدهی های خود را به شهرداری تهران پرداخت کرده است یا خیر، گفت: امسال دولت بخشی از بودجه حمل و نقل عمومی را به شهرداری تهران پرداخت کرده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین تعدادی اتوبوس از سوی دولت خریداری و به شهرداری تهران تحویل داده شده است.

امانی عنوان کرد: قرار شده در سال جاری برای اولین بار دولت، یارانه بلیت مترو و اتوبوس را به حساب شهرداری تهران واریز کند.

 

خبرنگار: مینا افسریان

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments