۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹

دورهمی های خانوادگی ابتلای کودکان به کرونا را افزایش می دهد

رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در پیک چهارم کرونا شاهد ابتلای کودکان در کنار خانواده‌ها به کرونا هستیم که این امر به‌ دلیل دورهمی‌هایی است که برگزار می شود و کودکان هم همراه با دیگر اعضای خانواده در این دور همی ها حضور پیدا کردند.

به گزارش گروه استان های  خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر سید علی جعفری خاطر نشان کرد: احتمال ابتلای کودکان به کووید ۱۹ از نوع انگلیسی زیاد است، زیرا این نوع ویروس به‌ دلیل جهش‌های ژنتیکی، سرعت سرایت بیشتری پیدا کرده است، اما باتوجه‌به اینکه آگاهی مردم در مواجهه با ویروس افزایش یافته است و در زمان مناسب به پزشک مراجعه می‌کنند، میزان مرگ‌ ومیر و نمونه‌های حاد بسیار کم شده است.

دانشیار گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: چنانچه مراجعه به پزشک به‌ موقع انجام و کوچک‌ ترین علائم جدی گرفته شود، از مشکلات این ویروس می‌توان جلوگیری کرد.

فوق تخصص گوارش اطفال با بیان اینکه حضور در دور همی های خانوادگی به مراتب خطرناک تر از حضور در یک مرکز درمانی است خاطر نشان کرد: متاسفانه بسیاری از شهرواندان کرونا را فراموش کرده اند و نوعی عادی انگاری نسبت به این بیماری در سطح جامعه بوجود آمده که بسیار خطرناک است.

وی افزود: مردم باید بدانند که مهم ترین روش جلوگیری از شیوع بیماری کرونا رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و اجتناب از حضور در دورهمی هاست.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x