۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

ده هزار هکتار از جنگل های کالیفرنیا در آتش سوخت!

روز چهارشنبه یک آتش سوزی سریع در حال حرکت در کالیفرنیای جنوبی دستور تخلیه را برای حدود 100 خانه و ساختمان دیگر در شمال شهر لس آنجلس اجباری کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، روز چهارشنبه یک آتش سوزی سریع در حال حرکت در کالیفرنیای جنوبی دستور تخلیه را برای حدود ۱۰۰ خانه و ساختمان دیگر در شمال شهر لس آنجلس اجباری کرد.

این آتش سوزی که دریاچه آتش نامیده می‌شود، از ساعت ۸ بعد از ظهر به حدود ۱۰،۰۰۰ هکتار افزایش یافته است. البته همچنان هیچ زخمی‌ای گزارش نشده است.

این آتش سوزی حدود ساعت ۳:۴۰ بعد از ظهر آغاز شد. بنا به گفته مقامات آتش نشانی در سرتاسر منطقه بصورتی غیرقابل کنترل گسترش یافت.

دستور داده شد تا چهارشنبه شب تمام منطقه دریاچه هیوز تخلیه شود.

آتش سوزی کالیفرنیا در منطقه‌ای که از ۱۹۶۸ آتش نگرفته بود!

اریک گارسیا، رئیس آتش نشانی استان گفت: این آتش سوزی از نوع خاضی از درخت بلوط و علف‌های هرز دیگر تغذیه می‌کرد، که بعضی از آن‌ها از سال ۱۹۶۸ تا کنون آتش نگرفته بودند، اما شعله‌های آتش در حال حرکت به سمت جنگل‌ها در بالای برآمدگی‌ها بودند.

وی گفت: این رفتار آتش کاملاً انفجاری است. (منظور او این است که این آتش سوزی بسیار مخرب است)

آتش سوزی کالیفرنیا

دود را می‌توان از ده‌ها مایل دورتر دید، زیرا آتش سوزی کالیفرنیا در زمین‌های شیب دار با دسترسی دشوار برای آتش نشانان صورت گرفته است.

گارسیا گفت، حدود ۵۰۰ آتش نشان از چندین بخش، ۱۵ هلیکوپتر و تانکر هوایی در حال خاموش کردن آتش بودند و آتش نشان‌های بیش‌تری به آن‌جا رسیدند.

مقامات آتش نشانی گفتند که خدمه آتش نشانی و احتمالاً برخی هواپیماها شبانه با آتش سوزی مقابله می‌کنند.

پیش بینی می‌شد منطقه در اواسط هفته حدود ۹۰ درجه دما داشته و تا آخر هفته با رطوبت کم همراه باشد اما وزش باد همچنان سبک است.

آتش سوزی که بین رود هود و دالس در رودخانه کلمبیا در اورگان شروع شده است نیز در روز چهارشنبه باعث اجباری شدن تخلیه شد.

وزارت جنگلداری اورگان گفت: این آتش سوزی از ساعت ۸:۱۵ بعد از ظهر به ۲۰۰ هکتار افزایش یافته است. این در حالی بود که خدمه در حال خاموش کردن آتش دیگری در همان منطقه بودند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of