۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

دنیا به ویروس کرونا چگونه واکنش نشان داده است؟

ویروس کرونا گریبان مردم دنیا را گرفته و بیشتر کشورها را در وضعیت اضطراری قرار داده است. اما این کشورها در برابر این ویروس مرگبار چه واکنشی نشان داده‌‌اند؟

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت) از دیلی‌میل، هر یک از کشورهایی که دچار شیوع ویروس کرونای جدید شدند، اقداماتی انجام داده‌اند که در ادامه به برخی از این کشورها اشاره شده است:

چین (۸۰۷۹۳ مبتلا، ۳۱۶۹ مرگ)

این کشور که منشاء شیوع ویروس کرونای جدید بوده‌ است، مرزهای خود را به روی دنیا محدود کرد و هر مسافری که به کشور وارد می‌شد را ۱۴ روز در قرنطینه قرار می‌داد. دولت شهرهایی را که شیوع بیماری در آنها گسترش داشت، مانند شهر ووهان، کاملا قرنطینه کرد. سپس محدودیت‌های رفت‌وآمد برای بیشتر استان‌های کشور که حداقل ۹۳۰ میلیون نفر در آن مکان‌ها زندگی می‌کردند، وضع و بزرگراه‌ها، خطوط مترو و سیستم حمل‌ونقل عمومی را تعطیل کرد. فقط یک نفر از هر خانواده اجازه داشت که برای تهیه مایحتاج‌شان از خانه بیرون برود. همچنین تمام مکان‌های عمومی را ضدعفونی کرد.

کره جنوبی (۷۸۶۹ مبتلا، ۶۷ مرگ)

روند نزولی ابتلا به این ویروس در کره جنوبی شروع شده است. ۵۰ کلینیک مخصوص آزمایش بیماری کرونا مشغول به کار شده‌اند و روزانه ۱۵هزار نفر بررسی می‌شوند. دولت با استفاده از تلفن‌های همراه و فناوری ماهواره‌ای، وضعیت سلامتی مردم را رصد می‌کند و مراقب است فردی که تست او مثبت اعلام شده است به مکان‌های عمومی رفت‌وآمد نداشته باشد و حتما در قرنطینه خانگی قرار گیرد. سپس تا زمانی‌که جای خالی در بیمارستان فراهم شود، به وسیله تلفن‌های هوشمند، او را تحت مراقبت کادر درمانی قرار می‌دهد. همچنین دولت به کسب‌وکارهای کوچک برای حفظ مشاغل خود، یارانه تخصیص داده است. کره جنوبی با قرنطینه مخالف است اما در مقابل، مردم را در حال آزمایش قرار داده و تمام معابر و مکان‌های عمومی را دایما در سطح وسیعی ضدعفونی می‌کند.

ژاپن (۶۳۹ مبتلا، ۱۶ مرگ)

مرزهای ژاپن در پذیرفتن مسافرها سخت‌گیر شده‌اند و تا یک ماه هیچ مسافری از چین یا کره جنوبی نمی‌تواند وارد این کشور شود. مسافران دیگر هم ۱۴ روز در قرنطینه قرار می‌گیرند. دولت هنوز اقدامات خاص دیگری در نظر نگرفته است اما با توجه به وضعیت اپیدمی، برای بررسی این موضوع، جلسه‌ای اضطراری تشکیل دادند.

ایتالیا (۱۵۱۱۳مبتلا، ۱۰۱۶ مرگ)

از آنجایی‌که تهدید این ویروس در ایتالیا بسیار جدی شده است، کل کشور در قرنطینه قرار گرفت. قرار شد ۶۰ میلیون نفر در خانه‌هایشان باقی بمانند. تمام مسابقات ورزشی و همچنین مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شدند.

بریتانیا (۵۹۶ مبتلا، ۱۰ مرگ)

در این کشور از ترس اینکه مبادا کشور به مسیری بیفتد که در حال حاضر ایتالیا در آن قرار دارد، به دولت فشار آورده می‌شود تا اقداماتی برای قرنطینه صورت دهد. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، جلسه‌ای اضطراری برای بررسی اقداماتی که باید انجام شود، تشکیل داده است. او از مردم خواسته در صورت مشاهده علایم در خانه بمانند، مراقب افراد مسن و بیمار باشند.

به گزارش طبنا، کشورهای دیگر از جمله، آمریکا، بلژیک، آلمان، اسپانیا، فرانسه، دانمارک و برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه، اقدامات مشابه‌ای انجام دادند تا جلوی شیوع بیشتر ویروس کرونا را بگیرند.

مترجم: نادیا زکالوند

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments