۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

دموکرات‌ها باید از انتخابات پارلمانی انگلیس بیاموزند

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی تحلیلی نوشت: دموکرات‌ها باید از شکست کوربین در انتخابات پارلمانی انگلیس درس بگیرند، در غیر این صورت ترامپ مانند جانسون در سال ۲۰۲۰ به پیروزی شبیه ریگان در سال ۱۹۸۴ دست

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، به گزارش روز شنبه روزنامه نیویورک تایمز، دونالد ترامپ در گفته‌هایش توانست رقبا را کنار زده و جانسون نیز مانند ترامپ می‌تواند ملکه انگلیس را گمراه کند. وی می‌تواند وعده‌های خود برای خروج انگلیس از اروپا تا ۳۱ اکتبر (نهم آبان) را نقض کند. او می‌تواند داستانهایی در مورد ساخت ۴۰ بیمارستان جدید بسازد. جانسون می‌تواند قیمت جنگنده فانتوم را در عرض یک هفته دوبرابر کند و به۴۶۰ میلیون دلار برساند و در نهایت به پیروزی در انتخابات پارلمانی دست پیدا کند که از زمان پیروزی مارگارت تاچر در سال ۱۹۸۷ تا کنون بی‌سابقه بوده است.

انگلیسی‌ها حقیقت قرن بیستم هستند، آن‌ها خواهان انجام برگزیت هستند و حتی اگر تمام تصمیمات سخت درباره روابط با اتحادیه اروپا باقی بماند جانسون به طور رسمی‌تا ۳۱ ژانویه (۱۱بهمن) سال ۲۰۲۰ انگلیس را از اروپا خارج خواهد کرد.  جانسون درانتخابات پارلمانی خوش شانس بود و در مقابل جرمی‌کوربین رهبر احساساتی حزب کارگر که به زودی در حال خروج از این حزب است، قرار داشت.

جانسون در انتخابات پارلمانی بسیار هوشمندانه رفتار کرد و حتی “نایجل فراژ” رهبر کنونی حزب برگزیت که به رغم کسب آرای حزب کارگر در نهایت نتوانست به موفقیت بزرگی در انتخابات کسب کند را کنار زد. طبقه کارگر انگلیس که در میدلندز و شمال متمرکز شده‌اند، ملی گرایی جانسون را به سوسیالیسم کوربین ترجیح دادند.

پیروزی جانسون در انتخابات تنها موازی با سیاست‌های آمریکایی که کمتر از ۱۱ ماه دیگر شاهد انتخابات ریاست جمهوری است، نیست. جانسون تمام آرا برگزیت را متمرکز کرد. در مقابل آرا باقی مانده میان حزب کارگر کوربین، لیبرال دموکرات‌های بی‌پروا و حزب ملی اسکاتلند تقسیم شد. برای هر کسی که در مورد تقسیمات حزب دموکرات در مقایسه با هدف منحصر به فرد متعصبانه جنبش ترامپ، که اکنون با اقدامات استیضاح تقویت شده است فکر می‌کند، فقط می‌تواند نگران کننده باشد.

بر اساس این گزارش، رد آشکار حزب کارگر نیز برای دموکرات‌هایی که معتقدند این حزب می‌تواند برنده شود، نیز توهین آمیز به نظر می‌رسد.

دنیا به محل پیروزی تبدیل شده است و لیبرال‌ها باید به جای دادن درس‌های جدی، احساسات مردم را لمس کنند. آن‌ها مجبور به از بین رفتن هستند. آن‌ها باید تازه شوند و به هم وصل شوند که این کار آسانی نیز نیست.

فیس بوک با جذب حدود یک سوم از بشریت هم اکنون از هر حزب سیاسی قدرتمندتر است و پر از حقایق، تعصبات و مزخرفات است.  “ساچا بارون کوهن” بازیگر بریتانیایی ماه گذشته درمورد رسانه‌های اجتماعی اظهار داشت: حقیقت این است که این شرکت‌ها اساساً تغییر نخواهند کرد زیرا کل مدل تجاری آن‌ها به ایجاد مشارکت بیشتر متکی است و این مشارکت بیشتر به جز در کنار دروغ، ترس و عصبانیت بدست نمی‌آید.

داستان برگزیت یک تراژدی ملی است. این داستان جانسون مرد بدون محکومیت است. این داستان ترامپ است که مردم را با دستکاری خشم و بی‌اعتنایی به حقیقت، به عروسک خیمه شب بازی تبدیل کرده است. این داستان روزگار ما است و جانسون آن را بهتر از هر زمان دیگری می‌سازد.

برگزیت و ترامپ در سال ۲۰۱۶ با یکدیگر ارتباط ناگسستنی داشتند و امروز نیز این ارتباط را حفظ کرده‌اند. در کنار برگزیت، جانسون نیز می‌تواند پیروزی بزرگ ترامپ را پیش بینی کند. افراد طبقه کارگر از ما بهترونی که در نیویورک، لندن و بروکسل ساکن هستند و به آن‌ها می‌گویند چگونه زندگی کنند و چه کنند، خسته شده‌اند. برنامه سوسیالیستی کوربین خرد شده است. اگر دموکرات‌های آمریکا نخواهند از انتخابات پارلمانی انگلیس درس نگیرند، احتمال آنکه ترامپ به سمت پیروزی شبیه به پیروزی ریگان در سال ۱۹۸۴ دست پیدا کند بسیار زیاد است.

شکست ترامپ در انتخابات ممکن است اما نه از طریق کناره گیری و عدم شناخت وی، هوگو دیکسون یکی از رهبران شکست خورده انتخابات پارلمانی انگلیس می‌گوید: بحران لیبرالیسم وجود دارد زیرا ما راهی برای برقراری ارتباط با زندگی مردم در شهرهای کوچک پیدا نکردیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of