۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

دشمنان نمی‌دانند استقلال برای ما چه اهمیت زیادی دارد

رییس جمهور گفت: دشمنان نمی‌دانند استقلال برای مردم ما چه اهمیت زیادی دارد. کمتر کشوری در منطقه هست که سایه ظلم آمریکا را ندیده باشد، اما مردم منطقه در مقابل آمریکا مقاومت کرده است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در مراسم افتتاح فاز دوم تصفیه خانه هفتم تهران با بیان اینکه واحد اول این تصفیه خانه در سال ۹۴ افتتاح شد، اظهار کرد: اگر این افتتاح آن زمان انجام نمی‌شد، در زمینه آب دچار مشکل می‌شدیم. با افتتاح فاز دوم این تصفیه خانه، آب باکیفیت به حدود دو میلیون نفر ساکنین ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت می‌رسد.

وی با اشاره به تلاش‌ها و فداکاری مردم ورامین در زمان انقلاب اسلامی، ادامه داد: خوشحالم به مردم این منطقه خدمتی انجام می‌شود. این خدمات از وظایف ماست. هر وقت دشمن چشم طمع به منافع ما داشته است، مردم مقاومت کرده‌اند و بعد دو سال مردم در برابر شدیدترین فشار اقتصادی مقاومت کرده اند. درست است شرایط سخت شده، ولی هیچ مسئولی از کشورهای دنیا فکر نمی‌کرد کشوری که ادعای حقوق بشر می‌کند، یک توافق را زیر پا بگذارد و به مردم ایران ظلم کند و این ظلم هیچ حد و مرزی نداشته باشد، البته هیچ کسی فکر نمی‌کرد مردم ایران چنین مقاومتی کنند.

روحانی اضافه کرد: دو رهبر اروپایی به من گفتند که ترامپ در آغاز تحریم‌ها به آنها گفته است که جمهوری اسلامی‌سه ماه دیگر تمام می‌شود. آنها نمی‌دانند استقلال برای مردم ما چه اهمیت زیادی دارد. کمتر کشوری در منطقه هست که سایه ظلم آمریکا را ندیده باشد، اما مردم منطقه در مقابل آمریکا مقاومت کرده است.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: در آستانه انتخابات بزرگ و ملی هستیم و امیدواریم همه مردم در انتخابات شرکت کنند. این انتخابات بر سیاست‌های منطقه ای و جهانی و قدرت ملی ما تاثیرگذار است. اگر اشکالی هم می‌بینیم و عده‌ای مسیر را اشتباه رفته اند، ما هم باید نصیحت کنیم و هم بگذریم و پای صندوق بیاییم.

بر اساس این گزارش، در این مراسم ۲۷ پروژه آب، برق،‌ فاضلاب و نیروگاه خورشیدی در استان تهران با دستور رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

اردکانیان وزیر نیرو در این مراسم گفت: وزارت نیرو ۱۷۴ پروژه با هزینه ۳۵ هزار میلیارد تومان در بخش‌های آب،‌ برق و فاضلاب با پیشرفت متوسط ۴۵ درصد در حال اجراست.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments