۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰

دستگیری کلاهبرداران اینترنتی در فریمان

فرمانده انتظامی شهرستان فریمان از شناسایی فردی خبر داد که با راه اندازی کانالی در یکی از شبکه های اجتماعی با عنوان فروش کالا زیر قیمت بازار از شهروندان کلاهبرداری می کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت(طبنا) از استان خراسان رضوی، فرمانده انتظامی شهرستان فریمان سرهنگ جواد خرسند تشریح این خبر بیان داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام شکایت، مدعی شد برای خرید اینترنتی یک کالا به یکی از کانال ‌های خرید و فروش اجناس در فضای مجازی مراجعه کرده و از آنجایی که مبلغ پیشنهادی از آنچه در بازار وجود دارد بسیار ارزان تر بود با مسئول کانال ارتباط برقرار می کند.

وی افزود: شاکی مبلغ ۲۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال را به عنوان پیش پرداخت به حساب مسئول کانال واریز می کند که پس از پرداخت هیچ خبری از دریافت کننده وجه و تحویل کالا موردنظر نمی شود.

سرهنگ خرسند بیان داشت: کارشناسان رصد و پایش فضای مجازی پلیس فتا با تحقیقات به عمل آمده دریافتند متهم با ساخت کانالی در یک شبکه اجتماعی، اجناس را با قیمت ‌های اغواکننده و دروغین، زیر قیمت بازار معرفی و از این طریق از شهروندان کلاهبرداری می کند.

این مقام انتظامی گفت: کارشناسان پلیس فتا با اشراف اطلاعاتی متهم را در یکی از استان های شمالی کشور شناسایی و با دستور مقام قضائی وجوه کلاهبرداری شده توقیف و پرونده به منظور دستگیری متهم به صورت نیابتی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فریمان به خریداران اینترنتی توصیه کرد؛ فریب تبلیغات کذب و دروغینی مانند کالای ارزان تر از بازار، شارژ ارزان قیمت و… را نخورند.

شایان ذکر است کاربران فضای مجازی می‌ توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت ‌های سایبری قسمت ثبت گزارش مردمی درمیان بگذارند.

غلامی جامی-فریمان

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments