۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴

دستگیری معترضان به جنبش سیاه آمریکا!

یک مرد سفیدپوست و یک زن سفید پوست که گفته می‌شود نوشته‌ی زندگی سیاه اهمیت دارد را با رنگ سیاه رنگ کرده‌اند، با اتهام جنایت (hate crime) روبرو هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از CNN، روز سه‌شنبه دادستان دادگستری شهرستان کنترا کوستا گفت که یک مرد سفیدپوست و یک زن سفید پوست که گفته می‌شود نوشته‌ی زندگی سیاه اهمیت دارد (Black lives matter) را با رنگ سیاه رنگ کرده‌اند، با اتهام جنایت (hate crime) روبرو هستند.

دادستان ولسوالی در بیانیه‌ای گفت: دیوید نلسون و نیکول اندرسون به هر یک از سه پرونده تخلف از جمله نقض حقوق مدنی، خرابکاری و داشتن ابزار برای ارتکاب خرابکاری یا گرافیتی متهم هستند.

نابودی نقاشی BLACK lives matter

این حادثه به زودی پس از نقاشی دیواری در مقابل دربار در مارتینز کالیفرنیا در تاریخ ۴ ژوئیه اتفاق افتاد.

Black lives matter

دادستان ناحیه، دایانا بکتون، در بیانیه‌ای گفت: ما باید به ریشه و محصول جانبی نژادپرستی سیستمیک در کشور خود بپردازیم.

جنبش Black Lives Matter یک علت مهم حقوق مدنی است که سزاوار توجه همه ما است.

وی گفت: نقاشی دیواری که هفته گذشته خراب شد، روشی صلح آمیز و قدرتمند برای برقراری اهمیت زندگی سیاهان در کانترا کوستا و کشور بود.

این مرد در این فیلم گفت: ما از این روایت بیمار هستیم، این همان چیزی است که اشتباه است. روایت خشونت پلیس، روایت ظلم و ستم، روایت نژادپرستی، دروغ است.

منجیت ساپال، رئیس پلیس مارتینز، در بیانیه‌ای گفت: ساکنان مارتینز در ۴ ژوئیه مجوز نقاشی دیواری BLACK Lives Matter را دریافت کردند.

پلیس به دنبال زن و مردی بود که در این فیلم دیده شده بود.

ساپال در بیانیه گفت: به نظر می‌رسد که این زن و شوهر با قوطی های رنگ و غلتک با هدف خاص خرابکاری بر روی نقاشی دیواری رنگ ریخته‌اند.

در حین حادثه، این زن برای ابراز نگرانی خود از نقاشی متوقف شد و پیشنهاد کرد چنین نقاشی‌های دیواری در نیویورک نگهداری شود. وی گفت: این در شهر من اتفاق نمی‌افتد.

به گزارش وابسته سی ان ان، KGO، در یک حادثه غیر مرتبط روز یکشنبه، یک مرد به جرم فریاد “همه زندگی‌ها مهم هستند و کشیدن اسلحه بر روی مرد جوان که در همان نقاشی دیواری Black Lives Matter بود، دستگیر شد.
به نلسون و اندرسون اطلاعیه‌هایی برای حضور در دادگاه ارسال می‌شود. به گفته سخنگوی دکتر اسکات آلونسو ، این تاریخ هنوز منتشر نشده است.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments