۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

دستگیری صدها نفر توسط FBI بعد از شورش کاپیتول!

FBI می گوید بیش از 100 نفر از جمله فعالان لیبرال و پرچمداران کنفدراسیون به جرم محاصره کاپیتول دستگیر شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، مدیر اف بی آی، کریستوفر ورای در اولین اظهار نظرهای عمومی خود پس از محاصره خشونت آمیز کاپیتول آمریکا در ۶ ژانویه توسط حامیان رئیس جمهور ترامپ روز پنجشنبه گفت که نیروی انتظامی بیش از ۱۰۰ نفر را در رابطه با این حمله دستگیر کرده و از مقدار زیادی از گفتگوی‌های آنلاین نگران کننده پیش از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در ۲۰ ژانویه آگاه است.

بیش‌تر دستگیرشدگان تاکنون، ستیزه جویان راست افراطی، پلیس خارج از وظیفه، نظامیان بازنشسته، مقامات GOP، پیروان QAnon و برتری طلبان سفید پوست بوده‌اند. وزارت دادگستری گفت: به عنوان مثال  مرد عکاسی شده با یک پرچم نبرد کنفدراسیون از طریق کاپیتول کوین سیفرید و پسرش هانتر سیفرید، روز پنجشنبه خود را به FBI در دلاور تسلیم کردند.

پولیتیکو می‌گوید، مقامات همچنین جان لی سولیوان فعال لیبرال، را روز پنجشنبه دستگیر کردند و وی را اولین نفری متهم کرده‌اند که به نظر می‌رسد در اهداف لیبرال فعال بوده است. سالیوان، که از این محاصره فیلمبرداری کرده است، ادعا می‌کند که او به عنوان روزنامه نگار فقط آشوبگران را دنبال می‌کرد، اما FBI گفت که فیلم خودش نشان می‌دهد که او یک شرکت کننده فعال است.

دستگیری سالیوان در کاپیتول موضوعی بحث برانگیز برای رسانه‌ها

طرفداران ترامپ، از جمله رودی جولیانی و رسانه‎‌های محافظه کار برای تقویت ادعای خود مبنی بر اینکه آنتیفا یا زندگی سیاه‌پوستان اهمیت دارد در واقع پشت حمله به کاپیتول بودند، به دستگیری سالیوان اشاره کردند.

دستگیری شورشی‌های کاپیتول

اما حتی قبل از دستگیری، فعالان جناح چپ نگرانی‌ها را در آن جامعه توصیف کرده بودند و مدتی به عقب باز می‌گشتند که سالیوان تحریک کننده بود و با دیگران کار می‌کرد، از جمله برادرش جیمز، که با پسران مغرور ارتباط دارد و یک سازمان طرفدار ترامپ را اداره می‌کند.

رابرت مکی در The Intercept گزارش می‌دهد: حضور سالیوان در پایتخت و سابقه قبلی وی در مورد فعالیت ضد ترامپ، مورد توجه رسانه‌های راست قرار گرفته است، در حالی که سازمان دهندگان جناح چپ تمایل به تاکید بر آن داشتند که آن‌ها ماه‌ها پیش سالیوان را بیرون کردند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x