۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
مدیر کل ارتباطات آذربایجان غربی خبر داد؛

دسترسی ۱۷۰۰ نفر از روستاییان ماکو و تکاب به اینترنت پرسرعت فراهم شد

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از دسترسی 1700 نفر از روستاییان شهرستان های ماکو و تکاب به اینترنت پرسرعت خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی، قاسم جلیلی‌نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت:با ایجاد دو سایت جدید در شهرستان های ماکو،تکاب شش روستا با جمعیتی بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ نفر به اینترنت پهن باند و شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

جلیلی نژاد اضافه کرد: با ایجاد این سایت جدید با تکنولوژی ۳G / 4G چهار روستای چراغ تپه سفلی ،ینگی کند ،الوچالوی علیا و زره شوران از شهرستان تکاب و روستاهای رند و علی آباد رند از شهرستان مرزی ماکو تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات در آمدند.

مدیر کل ارتباطات استان تصریح کرد:طبق اسناد بالا دستی تامین زیرساخت های ارتباطی روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته برای ارائه خدمات آموزشی،کشاورزی،سلامت و خدمات بانکی از وظایف وزارت ارتباطات است که زیرساخت های اصلی برای بهبود سطح زندگی روستایی را در پی دارد و تا به امروز قریب به ۸۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار آذربایجان غربی از این موضوع بهره مند هستند.

مدیر کل ارتباطات استان با اشاره به اینکه توجه به مناطق محروم و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا از برنامه‌های اصلی ‏وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است افزود:علی رقم وجود موانع متعدد  برای تامین تجهیزات با دستور وزیر ارتباطات توسعه اینترنت و زیرساخت های ارتباطی روستاهای استان در حال ارتقا است و سعی کل مجموعه بر رسیدن درصد پوشش ارتباطات روستاها به متوسط کشوری است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments