۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

دسترسی ۹۰ درصد دانش‌آموزان به آموزش‌های تلویزیونی و اینترنتی

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از دسترسی بیش از 90 درصد دانش‌آموزان به آموزش‌های تلویزیونی و اینترنتی خبر داد و گفت: مابقی دانش‌آموزان نیز تحت پوشش راهبران آموزشی هستند.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، امروز در برنامه صبح و نشاط اظهار کرد: بعد از اینکه سوم تا پنجم اسفند، مدارس تعطیل شد از همان زمان پیگیری با صدا و سیما برای ادامه آموزش‌ها آغاز شد و از دهم اسفند اولین کلاس‌های آموزشی پخش شد و شبکه‌های دیگر نیز وارد شدند.

وی با تشکر از معلمان که به صورت خودجوش و با خلاقیت به آموزش مجازی دانش‌آموزان پرداختند، ادامه داد: در زمینه آموزش‌ها، معلمان نیز وارد شدند از طریق آموزش مجازی به دانش‌آموزان، آموزش دروس را انجام می‌دادند و به نوعی جهاد آموزشی اتفاق افتاد.

حمیدی با بیان اینکه ۹۰ درصد دانش‌آموزان تحت پوشش آموزش‌های تلویزیونی و مجازی معلمان قرار داشتند، افزود: قبل از ورود کرونا به کشور ۷۰ درصد محتوای آموزشی به دانش‌آموزان آموزش داده شده بود که اکنون بیش از ۸۰ درصد محتوا آموزش داده شده و در برخی دروس این عدد به ۸۵ درصد می‌رسد؛ در پایه دوازدهم نیز ۹۰ درصد محتواها آموزش داده شده است.

وی به سامانه رصد اشاره کرد و گفت: بر اساس اطلاعات سامانه رصد که پیش‌بینی کردیم، از ۱۰۷ مدرسه کشور، فعالیت آموزشی در این شرایط در ۹۷ هزار مدرسه جریان دارد؛ ضمن اینکه هنرآموزان و هنرجویان هنرستان‌های کشور، روزانه ۵۳ هزار ماسک تولید می‌کنند.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش به فعالیت مراقبان بهداشت مدارس نیز اشاره کرد و ادامه داد: «پویش در خانه بمانیم» راه اندازی شد و یک میلیون و ۵۰۰ هزار سفیر سلامت هم پای کار آمدند و ۲۵۰ هزار اثر از دانش‌آموزان دریافت شده است و برخی مراقبان سلامت نیز به جرگه مدافعان سلامت پیوستند.

وی در پاسخ به این پرسش که برای اینکه بچه ها در خانه ورزش کنند چه اقداماتی انجام شده است، افزود: همکاری خوبی در صدا و سیما داشتیم و برنامه‌هایی تولید شد؛ امروز سازمان بهداشت جهانی می‌گوید اگر ورزش کنید هم ایمنی بدن بالاتر می‌رود، هم استرس کاهش می‌یابد و هم روابط خانوادگی استحکام پیدا می‌کند.

حمیدی اضافه کرد: در حال حاضر ۳۳ هزار دبیر تربیت‌بدنی، فعالیت‌های ورزشی در خانه را طراحی می‌کنند که پیشنهادات خود را به دبیرخانه استان می‌دهند و بهترین طرح‌ها به دبیرخانه مرکزی می‌آید و برای پخش در تلویزیون آماده می‌شود.

وی از خانواده‌ها خواست که در هنگام تماشای تلویزیون و کارهای خانه، فعالیت حرکتی داشته باشند و نرمش و وروزش را فراموش نکنند که باعث نشاط خانواده‌ها و افزایش ایمنی بدن می‌شود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش درباره ادامه آموزش‌ها و وضعیت سال تحصیلی، گفت: این موضوع بستگی به نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا دارد و در این راستا چند سناریو پیش‌بینی کردیم؛ ما بر مبنای اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم‌گیری می‌کنیم و برای همه حالت‌ها آمادگی داریم.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد محتوای دروس آموزش داده شده است، تصریح کرد: حتی اگر روند تعطیلی ادامه پیدا کرد، این آمادگی را داریم که سال تحصیلی را به اتمام برسانیم و امتحانات را برگزار کنیم و در نیمه اول شهریور، ۱۵ شهریور دوباره مدارس را باز کنیم و ۱۰ درصد دیگر را جبران کنیم.

حمیدی افزود: خانواده‌ها نگران نباشند. بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان به آموزش‌های تلویزیونی و اینترنتی دسترسی دارند و مابقی که این دسترستی را ندارند، راهنماهای تعلیماتی با بسته‌های آموزشی پوشش می‌دهند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments