Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
بازدید: 163
رئیس انجمن رادیولوژی ایران مطرح کرد؛

در مراکز رادیولوژی دچار مشکل هستیم

رئیس انجمن رادیولوژی ایران گفت: با توجه به پایین بودن تعرفه و پشتیبانی نامناسب بیمه‌ها که همیشه بدهکار هستند، ما برای تهیه تجهیزات و مواد مصرفی در مراکز رادیولوژی دچار مشکل هستیم.

به گزارش خبرنگار سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، جلال جلال شکوهی صبح امروز در حاشیه کنفرانس یک روزه اکوی قلب جنین که در مرکز همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، گفت: این کنفرانس با هدف به روز سازی اطلاعات و کسب دستاوردهای علمی‌در این حوزه برای همکاران رادیولوژی و متخصصین قلب کودکان، برگزار می‌شود.

وی در ادامه به مشکلات مراکز رادیولوژی کشور در تامین هزینه‌ها و تهیه دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز تصویربرداری پزشکی، اشاره کرد و افزود: با توجه به پایین بودن تعرفه و پشتیبانی نامناسب بیمه‌ها که همیشه بدهکار هستند، ما برای تهیه تجهیزات و مواد مصرفی در مراکز رادیولوژی دچار مشکل هستیم.

جلال شکوهی گفت: مراکز رادیولوژی کشور در تامین و انتقال ارز مورد نیاز برای تهیه تجهیزات و مواد مصرفی تصویربرداری پزشکی، دچار مشکل هستند و مانده ایم چکار کنیم.

وی به افزایش زمان استهلاک دستگاه‌های تصویربرداری پزشکی به دلیل نبود نقدینگی اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی که این مراکز با مشکل نقدینگی مواجه شده اند، به ناچار زمان استهلاک دستگاه‌ها و تجهیزات، از ۷ سال به ۱۰ سال و بعضا ۱۵ سال افزایش یافته است.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران، گفت: وزارت بهداشت می‌گوید افرادی که بالای ۱۵۰ کیلو وزن دارند نیز برای خدمات تصویربرداری پزشکی پذیرش شوند، در حالی که دستگاه‌های قدیمی، محدودیت وزنی دارند. اما دستگاه‌های تصویربرداری پزشکی جدید، این محدودیت را ندارند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of