۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

در قرنطینه مقاومت بدنتان را بالا ببرید

یک متخصص ایمونولوژی گفت: در دوران قرنطینه باید سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید تا بدنتون در برابر کرونا مقاوم شود.

دکتر انوش میرزاخانی فوق تخصص ایمنولوژی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت)، گفت: پنج نکته در مورد افزایش و تقویت سیستم ایمنی در دوران قرنطینه باید رعایت شود ،تا بدن افراد سیستم ایمنی قابل قبول برای مقابله با بیماری داشته باشد.

وی افزود :اولین نکته قابل توجه برای همگان تغذیه سالم است،خانواده ویتامین Bنقش بسزایی در آزاد شدن هورمون‌های سرتونین و دوپامین در مغز دارند که باعث شادی می‌شود،ویتامین‌های A,B,C,DوE ،آهن ،روی و سلنیوم موجب تقویت سیستم ایمنی می‌شود.از کربوهیدرات‌ها و فیبر موجود در غلات و میو‌ها نباید غافل شد و روزانه در رژیم غذایی باید مصرف کرد.

او در ادامه افزود: از تنبلی بپرهیزید،ورزش و تحرک باعث می‌شود کمتر استرس داشته باشید و بهتر بخوابید، سعی کنید شب‌ها قبل از خواب سراغ خواندن اخبار نروید و از زل زدن به صفحه گوشی بپر هیزید،کمبود خواب باعث پیامد‌های منفی بسیار است و افراد را مستعد بیماری‌های مزمن بسیاری میکند.

این ایمنولوژیست در ادامه به نقش روابط اجتماعی اشاره کرده و می‌گوید:روابط اجتماعی به اندازه یک رژیم غذایی سالم و تحرک وورزش برای سلامت روحی و روانی ما اهمیت دارد،در روزههای قرنطینه با عزیزان و خانواده و دوستان خود به طور مجازی دورهمی‌برگزار کنید و به گپ و گفت بپردازید.

دکتر میرزاخانی در ادامه گفت:دخانیات و مواد مخدر باعث تضعیف سیستم ایمنی شده و فرد را مستعد بیماری‌های عفونی میکند،روزههای قرنطینه بهترین زمان ترک سیگار و تقویت سیستم ایمنی است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments