Thursday 2 April 2020 | پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
بازدید: 25

در صورت عدم رعایت مردم به روزهای اول مواجهه با کرونا برمی‌گردیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان از کاهش ۶۷ درصدی ورود به گیلان از طریق مسیر اتوبان قزوین- رشت خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمود قاسم‌نژاد درویشی درباره وضعیت‌ استان گیلان که گفته می‌شود آمار فوتی‌ها قابل توجه بوده است گفت: خوشبختانه ورودی‌های بیماران مبتلا به کرونا در استان گیلان نسبت به ۲۵ روز گذشته بهتر است، به تعبیر دیگر ورودی کاهش پیدا کرده، از همین رو آمار فوتی‌های استان نیز کاهش پیدا کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان توضیح داد: این آمار کاهشی به جهت اثر حضور کادر پزشکی، پرستاری، تامین تجهیزات و اقلام مورد نیاز دارویی و هر چه که مورد نیاز بیماران کرونایی بوده حاصل شده است.

وی ادامه داد: از همه مهمتر پذیرش این مساله که افراد باید در خانه بمانند، بسیار حائز اهمیت است، در کمپین‌هایی که تشکیل شد و همچنین برنامه‌ای که توسط استاندار گیلان از طریق رسانه ملی پخش شد، از مردم خواسته شد فعلا به گیلان سفر نکنند، چرا که ممکن است سلامتشان به خطر بیافتد.

قاسم نژاد گفت: سفر به گیلان موجب به خطر افتادن سلامتی افراد و شیوع بیشتر کرونا ویروس خواهد شد شود. بنابراین مردم تا حدی این پیام‌ها را دریافت کرده‌اند به طوری که امروز ما شاهد کاهش ۶۷ درصدی مراجعه به استان گیلان از طریق مسیر اتوبان قزوین- رشت هستیم.

وی با بیان اینکه اگر مردم رعایت نکنند شاهد شیوع گسترده کرونا ویروس خواهیم بود، گفت: اگر ما می‌گوییم در ابتلا و فوتی‌ها آمار کاهش داشته است، صرفا به خاطر این است که مردم سعی کردند زنجیره شیوع را قطع کنند. اگر مردم در یکی دو هفته آینده رعایت نکنند، ما مطمئن هستیم که دوباره به روزهای اولیه گیلان در مواجهه با این مشکل بر می‌گردیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در پایان اظهار داشت: طبق آماری که داریم در استان گیلان تقریبا نزدیک به ۶ هزار نفر بهبود یافته از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا به الان از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. یک بخشی از این بهبودیافته‌ها در خانه می‌مانند و یک بخش دیگر در نقاهتگاه‌ها دوره کامل درمان را سپری می‌کنند و بعد به خانه‌هایشان می‌روند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of