۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
یک متخصص طب سنتی:

در روزهای آلوده دور فست‌فود‌ را خط بکشید

بک متخصص طب سنتی گفت: در روزهای آلوده از خوردن غذاهایی مانند ماکارانی،لازانیا و فست‌فود‌ها خودداری کنید.

مجتبی فقیهی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت) در خصوص توصیه هایی در خصوص آنفولانزا و الودگی‌هوا گفت: شستشوی مرتب دست ها بسیار مهم است و عدم تماس نزدیک با فرد مبتلا باید رعایت شود.

وی با تاکید بر اینکه مصرف مایعات زیاد در این ایام توصیه می شود، اضافه کرد: برای افراد مبتلا به آنفلوانزا مصرف میوه هایی که سیستم ایمنی را تقویت می کند و اثر مثبت در پیشگیری و درمان دارد مثل شلغم و سیب را توصیه می کنیم.

فقیهی تاکید کرد: دم کرده آویشن همراه عسل برای افرادی که آنفلوانزا دارند می تواند کمک کننده باشد و غرغره کردن آب و نمک رقیق هم روزی دوبار بسیار مؤثر است.

این متخصص طب سنتی خاطر نشان کرد: افرادی که در معرض آنفولانزا هستند کسانی که در روزهای آلوده از مصرف غذاهای حجیم و سنگین چون لازانیا و کله پاچه پرهیز کنند.

فقیهی تاکید کرد: به کسانی که در گروه های سنی پر خطر هستند مانند سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی اکیدا توصیه می کنیم که تا حد امکان از حضور در اماکن شلوغ در ایام شیوع بیماری آنفلوانزا و آلودگی هوا خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه در روزهای آلوده کودکان و گروه‌های پر خطر باید حتما از ماسک استفاده کنند خاطر نشان کرد: در روزهایی که هوا آلوده است، مصرف شربت آبلیمو، شربت آب نارنج، شربت تخم بالنگو بسیار مفید و اثربخش است.

وی در توضیح غذاهای مفید برای مصرف در روزهای آلوده گفت: مصرف غذاهایی مثل ماکارونی، لازانیا، کله پاچه، بادمجان، گوشت گاو و انواع فست فودها در ایام آلودگی هوا بسیار مضر است و نباید مصرف شود خصوصا کسانی که مجبورند ساعات زیادی را در بیرون از خانه هستند.

وی مصرف غذاهای سبک مانند سوپ سبزیجات  و تخم مرغ عسلی را در روزهای آلوده را مفید عنوان کرد و اضافه کرد: مصرف نوشیدنی هایی چون آب سیب و آب هویچ را در روزهای آلوده به همه افراد پیشنهاد می شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of