Thursday 4 June 2020 | پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
بازدید: 63

در دوره کرونا فقط در موارد اورژانس به دندانپزشکی مراجعه کنید

یک دندانپزشک گفت: در دوران شیوع کرونا بهتر است تنها در موارد اورژانسی به دندانپزشکی مراجعه کنید.

وقتی دندان درد به سراغتان بیاید تنها راه چاره کاهش درد دندان رفتن به دندان پزشکی است اما در دوره شیوع کرونامردم نگران رفتن به دندانپزشکی هستند دکتر علی صباغ دندانپزشک در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت)، گفت: کرونا از پخش شد ن ترشحات بینی و دهان هنگام صحبت کردن عطسه و سرفه منتقل می‌شود و وقتی فرد از ماسک و یا دستمال هنگام عطسه و سرفه استفاده ‌کند می‌تواند مانع از انتشار آلودگی ویروس کرونا شود.

وی افزود: اگر فردی به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کند و به این ویروس مبتلا باشد در صورت عدم رعایت بهداشت فردی می‌تواند ویروس را به صورت مستقیم به سایر افراد منتقل کند.

وی با تاکید بر اینکه فرد بیمار می‌تواند به صورت غیر مستقیم نیز ویروس کرونا را منتقل کند تاکید کرد: آلوده کردن ابزارهای دندانپزشکی و یا سطوح مختلف در کلینیک‌های دندانپزشکی از راههای انتقال غیر مستقیم ویروس کرونا است . بنابراین کلیه بیماران مراجعه کننده به مراکز دندانپزشکی و کادر درمانی، به دلیل ارتباط رو در رو و قرار گرفتن در معرض بزاق (آب دهان)، خون و سایر ترشحات بدن افراد آلوده و استفاده از ابزارهای تیز، در معرض خطر جدی عفونت با ویروس کرونا قرار دارند.

وی اضافه کرد: انتقال ویروس کرونا تنها از طریق برای دهان صورت می‌گیرد و هم دندانپزشک و هم بیمار ناگزیر از استفاده از وسایل هستند که در داخل دهان می‌رود به همین دلیل بهتر است مراجعه به دندانپزشکی فقط در موارد اورژانس صورت گیرد و درمان‌هایی که همراه با درد نیست و می‌ت امید آن را به زمان دیگری منتقل کنید را به زمان‌های دیگری منتقل کنید‌.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of