Thursday 9 April 2020 | پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
بازدید: 47

در دوران شیوع کرونا، رژیم غذایی سالم داشته باشید

بنا به گفته محققان دانشگاه راتگرز در آمریکا، در دوران شیوع بیماری‌های عفونی، مانند ویروس کرونا، باید از رژیم غذایی سالم تبعیت کنید.

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت) از مدیکال‌اکسپرس، محققان می‌گویند، لازم نیست خانه‌تان را انباری از مواد غذایی کنید اما خوب است آنقدر مواد خوراکی در خانه داشته باشید تا مجبور نباشید مرتب به فروشگاه بروید. درضمن در روزهای شیوع بیماری باید با مصرف رژیم غذایی سالم، سیستم ایمنی بدن‌تان را سلامت نگهدارید.

هر زمان هم قصد رفتن به فروشگاه دارید، زمانی را انتخاب کنید که خلوت است تا بتوانید فاصله اجتماعی را رعایت کنید. پس از خرید، وقتی از فروشگاه به خانه می روید، دست‌هایتان را بشویید و سپس مواد خوراکی را از سبد خرید‌تان بردارید و آنها را با مواد ضدعفونی‌کننده تمیز کنید.

اما هنگام خرید مواد خوراکی، در حال حاضر که ویروس کرونا شایع شده است، موادی تهیه کنید که کنسروی، یخ‌زده یا خشک باشند. غذاهای کنسروی را می‌توان مدت بیشتری نگهداشت. اما به‌طور کلی مقدار سدیم آنها بیشتر از مواد دیگر است. غذاهای یخ‌زده هم خوب هستند و مدت زمان بیشتری می‌مانند اما آنها ممکن است با قطعی برق و خاموش بودن فریزر، خراب و فاسد شوند. در این میان بهترین مواد غذایی، موادی هستند که به‌صورت خشک نگهداری می‌شوند و احتمال فاسد شدن آنها بسیار کم است.

از طرفی یک رژیم غذایی سالم حاوی مقدار زیادی میوه، سبزیجات، پروتئین و غلات است. این مواد خوراکی می‌توانند سیستم ایمنی بدن‌تان را قوی نگهدارند. از خوردن خوراکی‌های حاوی شکر افزوده و همچنین نوشیدنی‌های الکلی پرهیز کنید. در ضمن به اندازه کافی در روز آب بنوشید. بدن‌تان نباید دچار خشکی شود.

در کنار رژیم غذایی سالم، هفته‌ای ۱۵۰ دقیقه ورزش و همچنین استراحت کافی را هم فراموش نکنید. ورزش متعادل و البته منظم موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. اما خواب کم می‌تواند آن را ضعیف و شکننده کند.

این روزها به رستوران نروید، اما اگر خواستید در رستوران غذای خود را مصرف کنید، فاصله اجتماعی را رعایت کنید و به جای خوراکی‌های خام، از مواد غذایی که کاملا پخته شده‌اند، سفارش دهید. بدین ترتیب می‌توانید امیدوار باشید غذای‌تان به ویروس کرونا آلوده نباشد.

به گزارش طبنا، با رعایت موارد بهداشتی و مصرف غذای سالم می‌توانید تا حد زیادی از ابتلا به کرونا محفوظ بمانید.

مترجم: نادیا زکالوند

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of