۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

در دام کسانی که با ایجاد وحشت درباره کرونا مخاطب جذب می کنند نیفتید!

در موارد جدید ابتلا به کرونا آبریزش بینی، گلو درد و التهاب چشم بیشتر از قبل دیده می‌شود ولی معلوم نیست که در این موارد پای کرونای انگلیسی در میان است یا خیر، چون برای تشخیص کیت‌های آزمایشگاهی خاصی لازم است که همه جا وجود ندارد. برای همین بی جهت اسیر کسانی که می‌خواهند با ایجاد وحشت مخاطب بگیرند نشوید.

به گزارش  گروه بهداشت ودرمان خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علائم کرونای انگلیسی تغییری نکرده و هیچ منبعی هم این موضوع را تایید نکرده است که این واریانت سه روزه افراد را از پای در می آورد، بلکه موضوع مهم درباره کرونای انگلیسی این است که در این جهش کودکان نیز دارای علایم می شوند. سرایت پذیری کرونای انگلیسی تا هفتاد درصد و بر اساس بررسی امپریال کالج لندن ریسک فوت ۳۶ درصد بیشتر از جهش‌های قبلی است نه سه برابر!

پیشگیری از کرونای انگلیسی، مانند قبل است فقط چون سرایت پذیری ویروس بیشتر شده بهتر است از ماسک پزشکی استفاده کنید و برای فیکس شدن ماسک، روی آن یک ماسک پارچه‌ای بزنید، زیرا دو تا ماسک پزشکی روی یکدیگر سر می‌خورند.

اگر تست کرونای شما منفی شد به آن اتکا نکنید و با دیدن تب، تنگی نفس، از دست دادن بویای و چشایی و مخصوصاً برای افراد بالای ۶۵ سال هرنوع علامت سرماخوردگی، بنا رو بر کرونا گذاشته و به مرکز درمانی مراجعه کنید، درست است که کرونا داروی خاصی ندارد اما تحت نظر بودن و درمان حمایتی در بهبود بیماری بسیار موثر است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments