۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس:

در حال حاضر امکان تجمیع یارانه ها وجود ندارد!

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در حالحاضر به دلیل مشکلات اقتصادی موجود و فشار معیشتی به مردم، امکان تجمیع یارانه ها برای هدایت به سمت تولید و رونق آن وجود ندارد!

ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت؛ در پاسخ به این سوال که چرا یارانه هایی که برای اقشار ضعیف و متوسط در نظر گرفته شده به صورت متمرکز به مردم و بویژه بخش تولید داده نمی شود، توضیح داد: با توجه به وضعیت معیشتی فعلا این موضوع قابل اجرا نیست اگر ما بخواهیم فقط یارانه‌ها را به تولید بدهیم و بخش عظیمی از مردمی که از این نوع یارانه ها برای گذران زندگی استفاده می‌کنند دچار مشکل خواهند شد.

وی ادامه داد: این اتفاق بسیار خوبی است که بتوان در یک برنامه‌ریزی دو ساله این یارانه‌ها را به سمت تولید و برای جهش تولید هدایت کرد تا کسانی که در این واحدها کار می کنند بتوانند کار و حقوق مناسب و پایداری داشته باشند که حتی نیازی به یارانه پیدا نکنند.

اسماعیلی اضافه کرد: این فکر خوبی برای آینده است ولی در حال حاضر با گرانی و تورم افسارگسیخته مواجه هستیم و چاره ای جز اینکه به ۱۰ میلیون نفر در دهک های ضعیف کمک یارانه ای کنیم نداریم و این بحث آرمانی است که ما هم به دنبال آن هستیم تا در آینده بتوانیم آن را اجرا کنیم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه متاسفانه ساختار بودجه در کشور هنوز اصلاح نشده است، گفت: باید از درآمدهایی که دولت دارد در تغییر ساختار بهره برد و راه حل آن هم این است که با تمرکز تمام یارانه ها بتوانیم کارایی واحدهای تولیدی را افزایش دهیم. به نظر من بودجه ای که دولت ارائه کرد به هیچ عنوان واقع گرایانه نبود و به همین دلیل هم نمی شد سرنوشت این کشور را به آن سپرد.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments