Sunday 19 January 2020 | یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
بازدید: 79

در تهران یک وجب هم زمین برای گلف نداریم!

رئیس فدارسیون گلف می گوید تنها فدارسیونی هستیم که برای تمرین گلف یک وجب زمین در پایتخت نداریم و تنها رشته المپیکی فاقد زمین استاندارد هستیم.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، حمید عزیزی درباره عملکرد فدارسیون در ۱۰ ماه ریاست خود، گفت: از دوره جدید فدراسیون ۱۰ ماه است که می‌گذرد و سعی شده است در این مدت کوتاه مسابقات قهرمانی کشور را منظم برگزار کنیم. حدود ۱۰ مسابقه در سطح ملی در ۵ ماه برگزار کردیم که شامل مسابقات قهرمانی کشور، مسابقات ملی و سوپر لیگ باشگاه‌ها بوده است. در دوره جدید فدارسیون سعی شد که اعضای  تیم ملی گلف مطابق با فدراسیون جهانی انتخاب شود و در گلف این نخستین‌بار بود که در تیم ملی ۵ گروه با رده سنی ها ی مختلف تشکیل شد.

او افزود: سعی کردیم تمام اردو ها را برگزار کنیم حتی برای اولین بار در این رشته اردوی پیشکسوتان برگزار شد. سعی شده است در این مدت کوتاه گلف را در سطح جامعه و مسئولین بشناسانیم حتی جام گلف دیپلمات برگزار کردیم که با استقبال خوبی همراه بود.

عزیزی با بیان اینکه در سال ۹۸ سایر فعالیت قهرمانی کشور در رشته گلف ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: در شهرهای مختلف اردو های تیم ملی پیگیری خواهد شد، حتی فدراسیون در شهر های مختلف مسابقات استعدادیابی برگزار می‌کند تا با شناسایی علاقه مندان، به گسترش این ورزش کمک نماید همچنین از دیگر فعالیت‌های فدارسیون می توان به جابجایی محل فدارسیون، تکمیل زیرساخت‌ها و مذاکره با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برای گرفتن زمین مجموعه ورزشی انقلاب تهران نام برد.

او ادامه داد: در شهرستان ها تلاش کردیم زیرساخت ها را تقویت کنیم. در فدارسیون قبلی مسابقات برگزار می‌شد ولی رده سنی ها تفکیک نبودند. بسیاری از افراد کم سن و سال در اردو ها دیده نمی‌شدند ولی کاری که در فدارسیون جدید مقرر شد تفکیک رده‌های سنی بود که کمک زیادی به دیده شدن افراد کم سن و سال کرد همچنین در این ۱۰ ماه ۳ مجمع گلف برگزار کردیم.

عزیزی در خصوص بدهی های مالیاتی گفت: بدهی های مالیاتی از سال ۹۰ تا ۹۴ حدود ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده است و این مبلغ بسیار از بودجه فدارسیون در طی آن سال ها بیشتر است. ولی در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم این مبلغ را تا حد توان فدارسیون کاهش بدهیم. همچنین در سال ۹۶ موفق به کسب معافیت از مالیات شده ایم.

او در پاسخ به اینکه آیا پتانسیل استفاده از مربیان خارجی در گلف وجود دارد؟ اظهار کرد: تا زمانی که که شرایط آموزش مناسب را نداشته باشیم نمی توانیم از مربیان خارجی استفاده کنیم. این رشته تنها رشته المپیکی است که فاقد زمین استاندار و بین المللی است. باید از ظرفیت داخلی استفاده کنیم و شرایط را بهبود ببخشیم تا بتوانیم از مربیان خارجی استفاده کنیم. فرض کنید که بهترین مربی را داشته باشیم ولی نمی توانیم تمرین کنیم زیرا که زیرساخت نداریم و بنابراین مربی خارجی تاثیری نخواهد داشت.

او در پایان خاطر نشان کرد: تاکنون در حال معرفی گلف بوده ایم و سعی کردیم این ورزش را به مسئولین معرفی کنیم. تمرکز خود را برای میزبانی مسابقات قرار داده ایم و سعی در تقویت هیأت ها در استان ها داریم. استان ها را تشویق کرده و یا حتی در فشار قرارشان می‌دهیم که در مسابقات شرکت کنند زیرا اگر فعالیت کافی در استانها وجود نداشته باشد تیم ملی خوبی نخواهیم داشت. از دانشجویان، کارگران و دستگاه‌ها بازیکن جذب می‌کنیم  ولی متاسفانه به غیر از بازی ملی برای استفاده از زمین مجموعه ورزش انقلاب باید هزینه پرداخت کنیم و رضایت مسئولین را بگیریم. برای المپیک ۲۰۲۴ سعی داریم که از پیش حذف شده نباشیم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا راه را برای المپیک هموارتر کنیم.(ایسنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of