۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
کارگردان فیلم «عروسک»:

در این شرایط بحرانی رعایت بهداشت مهم‌تر از فیلم‌سازی است

با شروع موج دوم از شیوع ویروس کرونا وضعیت سینما و صدور مجوز برای تولید فیلم‌های سینمایی نیز با اما اگرهایی مواجه شده است.  اصغر یوسفی نژاد از ساخت تازه ترین فیلم خود «عروسک» می گوید.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت، اصغر یوسفی‌نژاد کارگردان و نویسنده فیلم «عروسک» که به تازگی  تهیه‌کنندگی جلیل اکبری‌صحت پروانه نمایش گرفته است، در باره این فیلم گفت: «عروسک» به نوعی حال و هوای فیلم قبلی من «اِو» دارد اما با فضا و داستانی متفاوت. در این فیلم نگاهی به مسائل روز اجتماعی و نسبت آدم‌ها باهم داریم.

او ادامه داد: فیلم به زبان آذری خواهد بود و بازیگرانی حرفه‌ای و شاید تازه‌کار از منطقه آذربایجان و شهر تبریز در کار حضور خواهند داشت و به زودی پیش‌تولید کار را آغاز می‌کنیم.

یوسفی‌نژاد در خصوص زمان آغاز تولید کار با توجه به شرایط اوج‌گیری ویروس کرونا توضیح داد: معمولا پیش‌تولید فیلم‌های من طولانی می‌شود. از طرفی هم شیوع ویروس کرونا آهنگ حرکت ما را کند کرده است. در مواردی از پیش‌تولید هم نیازی به حضور عوامل نیست و سعی می‌کنیم آن بخش‌ها را انجام بدهیم اما در هر حال منتظریم تا ببینیم شرایط فیلم‌سازی به لحاظ پروتکل‌های بهداشتی به چه شکل خواهد بود.

کارگردان فیلم «عروسک» افزود: بحث دیگر شرایط اکران فیلم‌ها است. علاقه‌مند نیستم که فیلمی با شرایط اکران محدود و غیرطبیعی بسازم. این شرایط حتما در پیش‌تولید و تولید فیلم موثر خواهد بود. امیدوارم که شرایط رو به بهبود باشد چون سینما در همه جای دنیا دچار مشکل اساسی شده است.

او افزود: مجوز ساخت، تاکیدی برای تولید کار در شرایط این‌چنینی نیست. اما اینکه چطور در این شرایط ویروس کرونا مجوز ساخت داده می‌شود، بر اساس سیاست‌های کلی ارشاد و تصمیم‌گیری آن‌ها است که اشراف بهتری به مسائل بهداشتی نسبت به ما دارند و می‌توانند پاسخ روشن‌تری بدهند. بزرگ‌ترین چالش ما بحث موارد بهداشتی و پروتکل‌هاست. به نظر من در شرایط بحرانی قرار داریم و رعایت بهداشت و موارد ایمنی مهم‌تر از فیلم‌سازی است.

 

گفت و گو: پرستو خلعتبری

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x