۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

دریافتی پرستاران هیچ تناسبی با کار و تلاش ‌آنها در شرایط کرونایی ندارد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه دریافتی کادر پرستاری هیچ تناسبی با کار و تلاش ‌آنها در شرایط کرونایی ندارد، خواهان افزایش حقوق این قشر از جامعه شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت،سید محمد پاکمهر  با بیان اینکه دریافتی کادر پرستاری هیچ تناسبی با کار و تلاش ‌آنها در شرایط کرونایی ندارد، خواهان افزایش حقوق این قشر از جامعه شد و گفـت: مدافعین سلامت در خط مقدم مبارزه باکرونا و در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند و روزانه بیش از ۸ ساعت از بیماران کرونایی نگهداری و پرستاری می‌کنند. از این رو حق آنها نیست که از  فوق العاده ویژه‌ای که همه کارمندان دریافت می‌کنند، محروم باشند.

وی با بیان اینکه تبدیل وضعیت پرستاران و کادر درمانی، پرداخت پاداش و فوق العاده ویژه موجب افزایش انگیزه و رفع خستگی آنها می‌شود، افزود: پوشیدن دائمی لباس و گان ضد کرونایی در حالی بسیار طاقت فرسا و دشوار است که حتی زمان مراقبت و تعداد بیماران  پس از گذشت چندین ماه کاهش پیدا نکرده و حتی حقوق و کارانه آنها نیز نسبت به سال گذشته هیچ تغییر نداشته و فوق العاده ویژه و پاداشی هم دریافت نکرده‌اند.

کارانه پرستاران نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نداشته است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه وزیر بهداشت و درمان باید جذب پرستار و کادر درمانی را در اولویت برنامه خود قرار دهد، اظهار کرد: پرستاران به تجدید قوا و استراحت نیاز دارند. در دروان دفاع مقدس نیز رزمندگان پس از یک ماه عملیات به عقب برگشته و تجدید قوا می‌کردند. در آن زمان هم نهایت اعزامی ها ۳ ماهه بود در حالی که کادر درمانی چندین ماه است بدون وقفه و با سخت‌‍‌ترین شرایط از بیماران کرونایی مراقبت می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه اگر برای جذب نیروی پرستار اقدامی نکنیم، درآینده با مشکل مواجه خواهیم شد، افزود: کمیسیون بهداشت و مسئولان وزارت بهداشت باید از همین اکنون برای ماه‌‌های آینده و سختی‌های کادر درمانی و پرستاری برنامه ریزی کنند. پرستاران چندین ماه است که با جان دل در معرض ابتلا به بیماری قرار داشته و فداکارانه و با افتخار از بیماران نگه داری می‌کنند .در این مدت کادر درمانی و پزشکی در همه سطوح از رئیس بیمارستان تا فوق تخصص، پزشک عمومی و پرستار به کرونا مبتلا شده و برخی نیز جانشان را نیز از دست داده اند.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر شیوع ویروس کرونا در اوج قرار داشته باید همه نهادها برای مقابله با این ویروس با بسیج همگانی درکنار وزارت بهداشت ودرمان قرار بگیرند. همچنین از امروز باید برای افزایش حقوق پرستاران و جذب نیروی تازه نفس تصمیم گیری شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments