۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

دروغ حداکثری پمپئو افتضاح پهپادی آمریکا را آشکارتر کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید: از آنجا که حوثی‌ها قادر هستند کل ۱۱ میلیون تولید نفت عربستان سعودی و صادرات آن را به صفر برسانند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، ابوالفضل حسن بیکی با اشاره به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه ایران پشت حمله پهپادی به پالایشگاه عربستان است، گفت: گروهی در آمریکا به ترامپ مشاوره می‌دادند و وی را اداره می‌کردند و  وزیر خارجه “پمپئو” یکی از نیروهای ضعیف گروه ترامپ است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی‌ادامه داد: در حقیقت او یک فردی است که مجری تصمیمات مشاورین ارشد ترامپ با دستور  ترامپ بوده و و اخیراً با توجه به اینکه بعضی از این عناصر از آقای ترامپ جدا شده اند ،مثل “جان بولتون”سردرگمی‌و مشکلات فراوانی آمریکایی‌ها و دولت را فرا گرفته است.

وی ادامه داد: صحبت‌هایی که الان انجام می‌شود به نوعی صحبت‌های گروه و مشاورین دست دوم و سوم ترامپ است و حرف‌هایی را می‌زنند که مردم آمریکا هم به آن می‌خندند و تمسخر می‌کند؛ حرف‌هایی می‌زنند که امروز در حوزه دیپلماسی آن را به عنوان یک کودک محسوب می‌کنند.

حسن بیکی با اشاره به حمله پهپادی یمن به تاسیسات مهم عربستان، مطرح کرد: حرکتی که حوثی‌ها انجام داند بسیار عظیم بود که اولاً ۱۰ فروند هواپیما و پهپاد و در کنار آن حجم بمباران؛ در کنار آن مناطقی را بمباران کردند که با توجه به اینکه حرارت آتش بسیار زیاد بود نشان می‌داد که بخش اعظمی‌از آرامکو را دربرگرفته است و لذا برای راه اندازی، احداث و ایجاد مجدد نیاز به سرمایه عظیم و زمان زیادی دارد.

عضو فراکسیون ولایی مجلس ادامه داد: از طرفی با توجه به اطلاعاتی که به پمپئو داده‌اند و پمپئو هم حیرت زده شده است ؛ برای اینکه ۵ میلیون بشکه نفت در سطح جهان با کاهش مواجه می‌شود و وضعیت قیمت‌ها همچنین نفت به گونه ای خواهد بود که تاثیر سنگینی بر اقتصاد جهانی خواهد گذاشت که در رأس آن برای آمریکا و اروپا است .

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به دروغ حداکثری آمریکا درباره ایران، تاکید کرد: لذا در اینجا وقتی ترامپ می‌خواهد مجوز بگیرد و از ذخایر استراتژیک این مخارج و کسری را تامین کند و اینکه مصرف کنندگان همچنین حامیان خودش دلسرد  نشوند و به نوعی بخواهد این کار بزرگ را در بین عوام و مردم کوچک جلوه بدهد،طبیعتا دست به چنین دروغ‌هایی می‌زند و به نوعی دچار سردرگمی‌شده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید براینکه آمریکایی‌ها با سه معضل مواجه هستند، ادامه داد: معضل اول این که تمام نقشه‌های که ترامپ داده است،نقش بر آب شده است و نتوانست اجرایی کند، معضل دوم اینکه منطقه ای که قرار بود آمریکایی‌ها به‌عنوان خاورمیانه جدید تاسیس کنند و خاورمیانه تبدیل شد به منطقه مقاومت و از دست آمریکایی‌ها خارج شد.

وی با اشاره به قدرت نظامی‌حوثی‌ها افزود: معضل سوم آمریکایی‌ها این بود که هر اقدامی‌که انجام می‌دهند؛ از آن نتیجه عکس می‌گیرند؛ حوثی‌ها که در گذشته حداکثر امکانات و ادوات نظامی‌شان توپ و تانک بود، امروز به موشک و پهپاد مسلح شدند و می‌توانند به عمق مواضع استراتژیک اقتصادی و منافع آمریکا هم حمله کنند.

نماینده دامغان در مجلس تاکید کرد: همه می‌دانند که آرامکو متعلق به آمریکایی‌ها است و تنها متعلق به عربستان نیست؛ لذا متوجه هستند که حوثی‌ها قادر هستند کل ۱۱ میلیون تولید نفت عربستان سعودی و صادرات را به صفر برسانند؛ لذا امروز آمریکایی‌ها چاره‌ای جز دست خواهش و دوستی به مقاومت را ندارند و لذا طبیعتاً در این راستا این‌ها سردرگم شدند.

حسن بیکی در ادامه افزود: پمپئو به عنوان وزیر خارجه آمریکا بدون اینکه شنا بلد باشد خود را در رودخانه عظیمی‌انداخته است و حرف‌هایی را می‌زند که نیروهای دست چهارم و پنجم سیاسی حتی نیروهای مردمی‌هم به حرف‌های او می‌خندند و اعتماد ملت آمریکا هم از ترامپ و دولت آن کاسته شده است ؛ اینها در موضوع پهپاد جمله ای را گفتند و جمهوری اسلامی‌فیلم را نشان داد که در سطح بین المللی همه آمریکایی‌ها را تقبیح کردند و ایرانی‌ها را تشویق کردند.الان هم دروغ گفتند که در این دروغ وامانده اند که چگونه می‌توانند ثابت کنند.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: فیلم‌ها نشان می‌دهد که حوثی‌ها این پهپاد را فرستادند، همچنین خود حوثی‌ها اعلام می‌کنند که مدارکی داریم که اثبات می‌کند هواپیما از کجا پرواز کرده، به کجا رفته است و افتضاحی در بُعد پدافند هوایی آمریکایی‌ها به وجود آمده است و با دروغی که پمپئو اعلام کرده است که ایران این کار را انجام داده است، این دروغ مضاعف شد و آنها را ذلیل تر کرد .

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x