۰۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
نماینده دائم ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی خواستار شد؛

درخواست نماینده ایران برای دسترسی جانبازان شیمیایی به دارو

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی خواستار تسریع در تلاش‌های مدیرکل این سازمان برای کمک به دسترسی مصدومین سلاح های شیمیایی به دارو، درمان و تجهیزات پزشکی لازم شد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، علیرضا کاظمی ابدی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در هلند، روز ۲۹ اسفند ماه با ارسال یادداشتی به مدیرکل این سازمان، ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان از جمله در کشورمان و همچنین درگذشت تعدادی از جانبازان سلاح‌های شیمیایی کشورمان به دلیل ابتلا به این ویروس، تاکید کرد که اعمال تحریم‌های یک جانبه از سوی آمریکا باعث شده است تا دسترسی جانبازان شیمیایی به دارو و درمان مورد نیاز با محدودیت و مشکلات جدی روبرو شود.

وی خواستار تسریع در تلاش‌های مدیرکل سازمان برای کمک به دسترسی مصدومین سلاح‌های شیمیایی به دارو، درمان و تجهیزات پزشکی لازم شد.

بیش از ۷۰ هزار مصدوم و جانباز سلاح‌های شیمیایی در جمهوری اسلامی ایران که از بیماری‌های تنفسی رنج می‌برند به دلیل موانع و مشکلات ناشی از تحریم‌های غیر انسانی از دسترسی به دارو و درمان‌های لازم محروم می‌باشند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of