۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵

درخواست فرماندار شهر میزبان المپیک برای قرنطینه سراسری

یوریکو کویکه، فرماندار شهر توکیو، میزبان بازی های المپیک 2020 از دولت درخواست کرد تا برای دومین بار وضعیت اضطراری و قرنطینه سراسری اعلام نماید.

به به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک مسئولین شهرهای توکیو به انضمام ۳ استان دیگر از دولت ژاپن خواسته اند تا بدلیل افزایش شیوع کووید۱۹ و بالارفتن میزان مبتلایان وضعیت قرنطینه سراسری را مجددا اعمال کند.

فرمانداران توکیو، سایتاما، شیبا و کانگاوا طی با یاسوتوشی نیشیمورا، وزیر احیاء اقتصادی ژاپن و مدیر کمیته بحران کرونا در این کشور ملاقات کرده اند که پس از این ملاقات وی اعلام کرده است که با اعمال وضعیت اضطراری برای دومین بار موافقت دارد.

نیشیمورا گفته است که پیش از هرگونه تصمیم با کارشناسان و خبرگان حوزه پزشکی مشاوره خواهد داشت. نخستین وضعیت قرنطینه اضطراری در ژاپن در زمان حضور شینیزو آبه، نخست وزیر پیشین ژاپن ۲ هفته پس از تعویق بازی های المپیک در آوریل ۲۰۲۰ اعلام شد.

در مراکز متقاضی وضعیت اضطراری هم اکنون مقررات منع عبور و مرور پس از ساعت ۸ شب اعمال می شود. یوریکو کویکه، فرماندار توکیو نیز پیشتر اعلام کرده بود که شهر توکیو از افزایش همه گیری و تعداد مبتلایان روزانه به کووید۱۹ در مرز انفجار قرارگرفته است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments