۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸

درخواست رهبر اپوزیسیون استرالیا برای انتشار متن مکالمه ترامپ و موریسون

نخست‌وزیر استرالیا درباره انتشار جزئیات گفت‌وگویش با رئیس‌جمهوری ایالات متحده تحت فشار است.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، اسکات موریسون درباره انتشار جزئیات گفت‌وگویش با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده درباره تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ تحت فشار قرار دارد.

«آنتونی آلبانیز»، رهبر مخالفان دولت، گفت که موریسون باید درباره گفت‌وگویش با ترامپ پاسخ واضحی بدهد. وی در جمع خبرنگاران گفت: «به گمانم اسکات موریسون باید درباره شرایط این مکالمه تلفنی کاملا واضح حرف بزند، این‌که به یکدیگر چه گفته‌اند و چه توافقی در این زمینه حاصل شده است.»

موریسون پیشتر اعلام کرد که ترامپ طی مکالمه‌ای تلفنی از او خواست تا در تحقیقاتش درباره «رابرت مولر»، دادستان ویژه پرونده دست داشتن روسیه در انتخابات ۲۰۱۶، به او کمک کند.

بر این اساس، «الکساندر داونر»، کمیسیونر عالی پیشین استرالیا، نقشی مهم در این تحقیقات داشته است. موریسون اعلام کرد که با کمک به این تحقیقات موافقت کرده است.

یک سخنگوی دولت استرالیا در این رابطه گفت: «دولت استرالیا همواره حاضر بوده تا در زمینه تلاش‌ها برای تاباندن نور بیشتر بر مسائل مورد تحقیق کمک و همکاری کند.»

وی افزود: «نخست‌وزیر در گفت‌وگو با رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر آمادگی خود را در این رابطه اعلام کرد.»

سفیر استرالیا در واشنگتن در نامه‌ای به «ویلیام بار»، دادستان کل آمریکا، او را در جریان تحقیقات درباره خاستگاه‌های پرونده دخالت روسیه گذاشت.

وی در تاریخ ۲۸ مه در این نامه عنوان کرد‌: «دولت استرالیا تمام تلاش خود را برای حمایت از تلاش‌های شما در این زمینه صورت می‌دهد.»

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments