۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
اختصاصی خبرگزاری سلامت؛

درخواست رئیس کمیسیون بهداشت از رئیس مجلس: نمایندگان ماسک بزنند!

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به محمدباقر قالیباف رئیس مجلس درباره الزام زدن ماسک توسط نمایندگان، خواستار رعایت این موضوع شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت؛ با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا و تصمیم دولت، استفاده از ماسک در اماکن عمومی و مجامع اجباری شد و اجرای این مصوبه برای همه الزام آور است.

رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا به قدر مهم هستند که حتی مقام معظم رهبری هم برای تاکید بر این موضوع در جلسات خود از ماسک استفاده می کنند. در این بین موضوعی که مورد توجه مردم قرار گرفته عدم استفاده از ماسک در بین برخی از نمایندگان مجلس است.

نمایندگان مجلس باید الگوی مردم باشند و پیشرو در اجرای مصوبه هایی که الزام آنها برای همه مشخص است. مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا صرفا برای مردم نیست و همه در هر سطحی باید آنها را رعایت کنند چراکه موضوع سلامت عمومی مورد بحث است.

به همین دلیل هم دکتر حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به محمدباقرقالیباف، رئیس مجلس خواستار تذکر و الزام نمایندگان برای استفاده از ماسک شده است. در این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر قالیباف

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

باسلام؛

احتراما با توجه به شیوع و انتشار و احتمال تهاجم پیک دوم ویروس منحوس کرونا، لازم است که مجلس محترم شورای اسلامی نیز همگام با مبارزه با این ویروس و رعایت پروتکلهای بهداشتی در نحوه تشکیل جلسات صحن، کمیسیون ها(تقلیل ایام و ساعات کاری صحن، کمیسیون و حضور کاکنان و تقلیل ترددها) و بویژه رعایت اصول اولیه بهداشتی بطور موکد توسط کلیه نمایندگان عزیز از جمله استفاده حتمی و بلااستثنا از ماسک، رعایت فاصله و سایر موارد را تاکیدا اعمال فرمایند از دستور جنابعالی و هیات رئیسه محترم تشکر میکنم.

حسینعلی شهریاری

رئیس کمیسیون

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments