۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
معاون خدمات شهری شهرداری تهران مطرح کرد:

درخواست بودجه ۱۰ میلیاردی برای برگزاری مراسم اربعین

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص ورود ربات آتش‌نشان به آتش‌نشانی تهران گفت: این موضوع در وزارت کشور در حال بررسی است.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، مجتبی یزدانی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: از خبرنگاران درخواست دارم تا تلاش افرادی که هیچ وقت زحمتهای آنها دیده نمی شوند را به خوبی انعکاس دهند چراکه مردم باید از اقدامات آنها آگاهی یابند.

وی با اشاره به موضوع آب و کمبودهای آن افزود: در این خصوص دو جلسه با حضور معاون وزیر نیرو برگزار شده و به تفاهم‌نامه‌های خوبی در بحث آب و فاضلاب رسیده ایم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه بوستان یاس از جمله مکان هایی است که برای آبیاری آن از مخزن استفاده می‌شود، گفت: آبیاری پارک‌ها از طریق چاه‌ها و قنات‌ها تأمین می‌شود و در بوستان یاس هم اکنون ۶۵ مخزن آب تعبیه شده است.

یزدانی در ادامه با تاکید بر اینکه تا پایان آبان ماه امسال تمام چاه‌های آب باید مجهز به کنتور هوشمند شوند تا میزان مصرف آب از چاه‌ها مشخص شود، بیان کرد: در این خصوص اعتبار و نقدینگی و همچنین طرح‌های لازم در نظر گرفته شده و هم‌اکنون در دو منطقه ۷ و ۱۰ این ویژگی وجود دارد.

وی با اشاره طرح تفصیلی و طرح جامع تصریح کرد: به منظور توسعه فضای سبز تا سال ۱۴۱۰ باید به ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب نیاز داریم و به همین منظور باید سیستم آبیاری‌ها مکانیزه شود.

معاون شهردار تهران اضافه کرد: در حال حاضر چهار منطقه ۱،۲ ،۵ و ۶ باید تا پایان سال مشخص کنند که در بحث آبیاری چه میزان از پساب استفاده می‌کنند.

یزدانی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌‌ با وزارت جهاد کشاورزی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه در پارک‌های جنگلی داخل محدوده حریم شهر تهران اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

وی به موضوعات اشاره شده در خصوص مراسم اربعین اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۸ میلیارد تومان بودجه برای مراسم اربعین در نظر گرفته شد بود اما امسال بودجه ۱۰ میلیارد تومانی درخواست کرده ایم که این موضوع باید توسط اعضای شورای شهر مورد بررسی قرار گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: امسال هم با تمامی مسئولان مربوطه از جمله وزارت کشور، ستاد عتبات عالیات، سفیر ایران در عراق و سرکنسولگری نیز جلساتی برگزار شده و کل هزینه تأمین خوراک و اسکان توسط آنها انجام می‌شود.

یزدانی در خصوص کمبود مخازن زباله در سطح شهر تهران تصریح کرد: در گذشته حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار منطقه وجود داشت که شهروندان زباله‌های خود را در آنجا قرار می‌دادند اما اکنون شهرداری در ۶۳ هزار منطقه مخازن زباله را مستقر کرده است.

وی در خصوص ورود ربات آتش‌نشان به آتش‌نشانی تهران تاکید کرد: این موضوع در وزارت کشور در حال بررسی است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments