۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

درآمد میلیونی برخی پزشکان عاملی برای نصب نکردن کارتخوان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه متاسفانه پزشکان تمایلی به مشخص شدن تراکنش‌های مالی خود ندارند گفت: عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت)، اصغر مسعودی درباره لزوم مقابله با فرارهای مالیاتی گفت:  یکی از مشکلات بودجه‌ای کشور اتکا به نفت است. وقتی تمام منبع بودجه ما تک محصولی می‌شود با نوسانات مختلفی که در این حوزه پیش می‌آید، برنامه‌ریزی‌های برای توسعه و پیشرفت با مشکل مواجه می‌شود. بنابراین استفاده از مالیات می‌تواند کشور را از حالت تک منبعی خارج کند.

وی افزود: متأسفانه در ایران فاصله بین فقر و غنا زیاد است و این فاصله طبقاتی بسیاری از مردم را ناراضی و بحران‌های اجتماعی را تشدید کرده است. استفاده از مالیات می‌­تواند فاصله طبقاتی را نیز کم کند و باعث توسعه کشور شود. بسیاری از کسانی که درآمدهای کلان دارند آنطور که باید و شاید مالیات نمی‌دهند، در حالی که از درآمد افراد عادی که زندگیشان با مشکل مواجه است، مالیات کسر می‌­شود.

وی تصریح کرد: دولت بر اشخاصی که فرار مالیاتی دارند شناخت دارد و ابزار مقابله با آن را نیز دارد. بنابراین باید با جدیت تمام جلو این مسأله را بگیرد. عدم استفاده پزشکان از کارت خوان به دلیل درآمد چند ده میلیونی آن‌ها در روز است. یک گاری میوه­‌فروشی هم دستگاه کارتخوان دارد. متاسفانه پزشکان تمایلی به مشخص شدن تراکنش‌های مالی خود ندارند. از طرفی باید در مواردی که تولیدکننده با مشکل جدی روبرو است، دولت از وصول مالیات از این حوزه کوتاه بیاید تا تولید داخل تقویت شود و از پای درنیاید.

وی در مورد تأمین نیازهای کشور از بازار داخلی اظهار داشت: ظرفیت‌­های کشور ما به اندازه‌ای هست که ما بتوانیم در همه زمینه‌ها روی پای خودمان بایستیم. متأسفانه علی‌رغم وجود جوانان مبتکر و مستعد و ظرفیت‌های مختلف توسعه از آنها استفاده نمی‌شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments