Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
بازدید: 113

درآمد تامین اجتماعی ۱۱۰ و  هزینه آن ۱۲۴ هزار میلیارد تومان است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: مجموع منابع سازمان تأمین اجتماعی  ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بوده و این در حالی است که هزینه تأمین اجتماعی در سال جاری ۱۲۴ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از روابط عمومی‌سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری در نشست مشترک با روسای شرکت‌های دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی‌با اعلام این خبر که خروجی نشست‌هایی که با شرکت‌های دانش بنیان داشته‌، صدور بخشنامه‌ای مبنی بر ایجاد فضای کار اشتراکی بوده است که امروز ابلاغ می‌شود، در پاسخ به مطالبات روسای شرکت‌های دانش ‌بنیان افزود: اخذ با دقت حق بیمه از شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف تحقق تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در قبال کارمندان آنها صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه دولت، این سازمان را موظف کرده که بدون دریافت حق بیمه به فعالان ۲۶ صنف در کشور خدمات ارائه دهد و رئیس جمهور دستور داده که فعالیت‌های این بیمه از بنگاهداری به سهامداری سوق داده شود، تصریح کرد: مجموع منابع سازمان تأمین اجتماعی اعم از حق بیمه دریافتی و سود حاصل از فعالیت‌های شرکت‌های شستا ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بوده و این در حالی است  که هزینه تأمین اجتماعی در سال جاری ۱۲۴ هزار میلیارد تومان است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با انتقاد از عملکرد تعدادی از کارفرمایان که ضریب‌های خود را با معرفی افراد غیرشاغل در شرکت‌شان تکمیل می‌کنند، یادآور شد: ما مکلف به ممانعت از بروز خطا در این زمینه هستیم.

سالاری با بیان اینکه بخشنامه‌ها در تأمین اجتماعی در حال تجمیع و شفاف شدن هستند، اظهار داشت: در جلسات تجمیع بخشنامه‌ها به طور قطع تمام ذینفعان باید حضور داشته باشند چرا که تأمین اجتماعی امانتدار کارگران است.

وی یادآور شد: ترکیب بدنه هیأت امنا را تأمین اجتماعی تعیین نمی‌کند از سوی دیگر ورودی پرونده‌های تأمین اجتماعی به شعب تشخیص زیاد است بنابراین در تلاش هستیم با استقرار هیأت‌های حل اختلاف اقناعی در شعب و تنقیح بخشنامه‌ها ۶۰ درصد اعتراض‌ها را قبل از طرح شکایت به شعب رسیدگی کاهش دهیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: ممکن است شعب ایراداتی در اجرای بخشنامه‌ها به لحاظ تفسیر اشتباه داشته باشند که در جهت شفاف سازی در این بخش وارد عمل خواهیم شد، همچنین در مورد وضعیت قراردادهای تک نفره، یک نفر به نمایندگی از روسای شرکت‌های دانش بنیان تخلفات صورت گرفته را به سازمان تأمین اجتماعی گزارش دهد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of