۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
با حضور فرماندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان:

دبیرخانه جشنواره پایتخت کتاب ایران در سمنان افتتاح شد

دبیرخانه جشنواره سمنان پایتخت کتاب روز چهارشنبه در مراسمی با حضور فرماندار سمنان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این شهر افتتاح شد.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان،فرشید فلاح در این مراسم با تاکید بر اینکه تبدیل سمنان به پایتخت کتاب ایران زیبنده مردم با فرهنگ و دوستدار کتاب سمنان است گفت: طرح ملی پایتخت کتاب فستیوالی در بین شهرهای ایران برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف در اجرای طرح پایتخت کتاب ارتقای سطح مطالعه و توجه مردم به فرهنگ کتابخوانی است گفت: برای تحقق این امر دبیرخانه پایتخت کتاب سمنان در یک موسسه مردمی با نام “آرمان روشن” مستقر شده تا از ابتکارات و خلاقیت و نیز همراهی بخش مردمی که از نکات مهم در این طرح است استفاده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان یادآور شد: به زودی ستادی نیز برای برنامه ریزی و هماهنگی برنامه های این طرح ملی به ریاست فرماندار سمنان در فرمانداری تشکیل و از مشارکت و همکاری سایر ارگانها به ویژه شهرداری و نیز تشکل های مردمی در این مسیر استفاده خواهد شد.

فرماندار سمنان نیز با تقدیر از تلاش های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برای افتتاح این دبیرخانه و فعالیت در امر تحقق این امر خطیر خاطرنشان ساخت: با توجه به سابقه فرهنگی و تاریخی و نز شخصیت های فرهنگی و گرایش مردم به امر کتاب، تبدیل سمنان به پایتخت کتاب زیبنده مردم این خطه از میهن اسلامی است.

سیدعباس دانایی خاطرنشان کرد: دستگاههای مختلف فرهنگی و اجرایی و نیز تشکل های مردمی برای دستیابی سمنان به این عنوان که هدفی جزء ارتقای سطح مطالعه و ترویج کتابخوانی در بین مردم به ویژه جوانان و نوجوانان است باید همکاری و مشارکت فعال نمایند.

در این مراسم که معاون فرهنگی رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نیز مدیرعامل سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری سمنان نیز حضور داشتند ابلاغ رضا شمس خانی مدیر موسسه آرمان روشن به عنوان مسوول دبیرخانه سمنان پایتخت کتاب توسط فرماندار سمنان به وی اعطا و از تابلوی دبیرخانه رونمایی شد.

یک اصله نهال بادام نیز به این مناسبت در محوطه موسسه آرمان روشن توسط مسوولان حاضر در مراسم غرس شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x