۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری:

داوران زن ایرانی در مسابقات بین‌المللی قضاوت می‌کنند

نایب رییس زنان فدراسیون وزنه‌برداری گفت: از دبیر فدراسیون جهانی برای اعزام ۶ تا ۸ داور زن ایرانی به مسابقات بین‌المللی قول گرفتیم و از این پس باید شرایط لازم را مهیا و مربیان خوبی را پرورش دهیم.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت) «بهار بهرامی» روز دوشنبه  ظهار داشت: نتوانستیم دختران وزنه‌بردار را به مسابقات جهانی ازبکستان اعزام کنیم اما با تصمیم شورای فنی فدراسیون وزنه‌برداری تصمیم گرفته شد زنان ما در مسابقاتی شرکت کنند که توانایی کسب مدال را در آن داشته باشند. به همین دلیل آنان را به مسابقات غرب آسیا اعزام می‌کنیم و امیدوارم بتوانند در این رقابت‌ها مدال‌های متعددی بدست بیاوریم. اکنون نیز اردوی آنان شروع شده و هفتم اسفند به این مسابقات اعزام می‌شوند.

وی در خصوص مدرس چینی که برای آموزش به مربیان در ایران حضور یافته بود، گفت: «ژو جی هونگ» مدرس جهانی وزنه‌برداری در این کلاس متدولوژی تمرین را به مربیان آموزش داد. مربیان ما از استان‌های مختلف در این کلاس شرکت کردند.

نایب رییس زنان فدراسیون وزنه‌برداری ادامه داد: وی در این کلاس در خصوص وزنه‌برداری زنان صحبت کرد و گفت که زنان در چین به چه شکلی تمرینات خود را انجام می‌دهند. خوشبختانه او مربی تیم ملی چین بود و دختران او در مسابقات بین‌المللی مختلف مدال طلا کسب کرده‌اند. جی هونگ فرد بزرگ و برای مربیان ما شخص ویژه‌ای بود.

وی خاطرنشان کرد: او برنامه‌ای را به مربیان برای وزنه‌برداری زنان ارایه داد و نیز فرصت پرسش و پاسخ را برای آنان فراهم کرد. کلاس مفیدی بود و برای نخستین مرتبه چنین کلاسی برای مربیان ما برگزار شد و آنان نیز نهایت استفاده را از این کلاس کردند. همچنین مهمترین قسمت این کلاس آشنایی با سرمربی تیم ملی چین از نزدیک بود.

بهرامی درباره حضور داور بنگلادشی در مسابقات بین‌المللی جام فجر عنوان کرد: داوران با تایید فدراسیون جهانی در این مسابقات شرکت می‌کنند. «شاهیرا سلطانا» داور بنگلادشی در اردوی تیم ملی زنان نیز حضور یافت و از تمرینات دختران ما رضایت داشت. او حتی عنوان کرد که زنان ما می‌توانند در مسابقات برون مرزی در آینده خوش بدرخشند و ظرفیت این امر را دارند.

وی یادآور شد: مهم‌ترین مساله‌ای که شاهد آن در مسابقات جام فجر بودیم حضور «محمد جلود» دبیر کل فدراسیون بین‌المللی در این رقابت‌ها بود. از او قول‌هایی گرفتیم مبنی بر اینکه ۶ تا ۸ زن در ایران به عنون داور را در مسابقات بین‌المللی پذیرا باشد. وی پس از مشاهده برگزاری کلاس‌های آموزشی برای مربیان و آنتی دوپینگ گفت که در صورتی شرایط اولیه را فراهم و مربیان خوبی را تربیت  کنید، قول می‌دهم که از زنان وزنه‌بردار ایران حمایت کنم. این امر قدم بزرگی برای زنان محسوب خواهد شد.

رقابت‌های بین‌المللی وزنه‌برداری جام فجر به عنوان یکی از مراحل گزینشی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو روزهای ۱۳ تا ۱۶ بهمن در شهر رشت برگزار شد.(ایرنا)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments