۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷

دانش آموزان مهمترین زیرساخت و سرمایه اجتماعی کشور هستند

​استاندار گلستان با بیان اینکه دانش آموزان، آینده سازان کشور هستند و باید به فکر آینده آنها باشیم، متذکر شد: مهمترین زیرساخت یک جامعه که سرمایه اجتماعی به شمار می رود دانش آموزان هستند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، هادی حق شناس، صبح امروز شنبه ۱۵ شهریور، در آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در استان گلستان اظهار کرد: ۱۵ شهریور امسال سه ویژگی ممتاز دارد که در تاریخ تکرار نمی شود؛ نخستین ویژگی آن این است که در سال آخر قرن چهاردهم هستیم و دومین ویژگی سال تحصیلی جاری این است که همه دانش آموزان با ماسک در محیط مدرسه حاضر می شوند و امیدواریم تا سال آینده واکسن کرونا کشف شود و دانش آموزان ماسک ها را کنار می گذارند.

استاندار گلستان ادامه داد: اگر کشف واکسن کرونا اتفاق بیفتد دیگر سال آینده نیاز نیست دو هفته زودتر سال تحصیلی جدید را آغاز کنیم و لذا امسال سال تاریخی برای دانش آموزان و خانواده ها خواهد بود.

حق شناس با اشاره به اهمیت و ضرورت بازگشایی مدارس، بیان کرد: از مجموع ۳۷۶ هزار دانش آموز استان، ۲۲۱ هزار دانش آموز معادل ۶۰ درصد دانش آموزان ما در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه معلمان سلامتی دانش آموزان را قطعا صیانت خواهند کرد، تاکید کرد: امیدواریم در سال تحصیلی امسال، شاهد توفیقات خوبی در حوزه تعلیم و تعلم باشیم.

استاندار گلستان همچنین بر رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی توسط معلمان و دانش آموزان تأکید و اظهار کرد: حتما نظارت های لازم بر اجرای نکات بهداشتی انجام خواهد شد تا سلامت دانش آموزان تأمین شود و مشکلی ایجاد نشود.

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در استان گلستان، همزمان با سراسر کشور، صبح امروز (شنبه ۱۵ شهریور) با حضور استاندار گلستان، منتظری، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی، به صورت متمرکز در مدرسه خیراندیشان گرگان نواخته شد.

امسال ۳۷۶ هزار دانش آموز در سطح مدارس استان گلستان تحصیل خواهند کرد و از این میزان ۴۳ هزار نفر نوآموزان کلاس اولی هستند.

براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش در آغاز سال تحصیلی مدرسه ای در سطح استان تعطیل نیست و برای رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دانش آموزان در مدارس به صورت زوج و فرد حضور پیدا خواهند کرد.

آموزش و پروش با اختصاص دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار تمامی مدارس استان گلستان را در آغاز سال تحصیلی ضدعفونی کرده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments