۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳

دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از دانشگاه‌های پیشتاز کشور در حوزه فناوری اطلاعات است

رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: عملکرد مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بحث یکپارچه کردن اطلاعات مرتبط با کووید 19 و همچنین شناسایی و تعریف درست از موارد آماری و اطلاعاتی قابل تقدیر است.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر سیدهدایت‌الله فقیه در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهداظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از دانشگاه‌هایی پیشتاز کشور در حوزه فناوری اطلاعات است و با حمایت‌هایی که از سوی ریاست و اعضای هیأت رئیسه این دانشگاه صورت پذیرفته مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات این دانشگاه به عنوان مرکز برتر کشور در این خصوص معرفی شده است.

وی با اشاره به اینکه عملکرد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه‌های مختلف از جمله مدیریت آمار و فناوری اطلاعات در سطح کشور بی‌نظیر بوده و به عنوان الگویی موفق برای دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح کشور و حتی خود وزارتخانه تبدیل شده است، افزود: یکی از کارهای شاخصی که در ایام بحران کرونا توسط این مرکز صورت پذیرفته در بحث ارائه دقیق، صحیح و سریع آمارهای مربوط به کووید ۱۹ بوده و به جرآت می‌توان گفت چنین عملکردی در هیچ جای دیگری مشاهده نشده و عملکرد مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌تواند الگوی خوبی برای سایر مراکز مرتبط با حوزه IT در دیگر نقاط کشور باشد.

دکتر فقیه با تأکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان مسئول کارگروه کشوری آمار و دشبوردهای اطلاعاتی وزارت بهداشت معرفی شده است، تصریح کرد: در همین خصوص تیم آماری وزارت بهداشت در روزهای آینده با حضور در مشهد مقدس ضمن انجام آخرین هماهنگی‌های لازم در این خصوص، از تجربه مدیران مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای وزارت بهداشت و دیگر دانشگاه‌های کشور الگوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه در نظر داریم که از ظرفیت استان‌ها در سطح ملی به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم، بیان کرد: در گام نخست یکی  ازمسئولیت‌های مهم کشوری  را به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار کردیم و فعالیت‌های مربوطه در خود دانشگاه انجام می‌شود و نیازی به استقرار نیروها در وزارتخانه نیست.

دکتر سیدهدایت‌الله فقیه اظهار کرد: عملکرد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در فرآیند جمع‌آوری و ثبت آمار و اطلاعات مربوط به بیماری کرونا که در سطح کشور و همچنین طرح‌های ارائه شده در این زمینه به‌خصوص طرح انباره داده بیماری کووید ۱۹ به‌گونه‌ای بوده که به عنوان طرح نمونه و برتر کشور معرفی شده است.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به عملکرد خوب مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در موضوع آمار کرونا، مدیریت کارگروه کشوری آمار و دشبوردهای اطلاعاتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که برکات زیادی در زمینه تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های تأثیرگذار مدیران ارشد دارد به این دانشگاه واگذار شده است.

دکتر فقیه افزود:  مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان یکی مراکز برتر کشور در این حوزه با همکاری دیگر واحدهای این دانشگاه همواره می‌کوشد تا روند رو به رشد وبسایت این دانشگاه، همگام با دیگر موفقیت‌های دانشگاه مذکور، در حال رشد و تعالی باشد که این اقدامات شایسته تقدیر است.

در این دیدار دکتر سیدمحمدحسین بحرینی و مهندس سیدمسعود ساداتی رئیس و مدیر مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تقدیر از نگاه ویژه مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آمادگی این دانشگاه را جهت هرنوع همکاری با وزارت بهداشت  و تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در حوزه‌های مختلف از جمله فناوری اطلاعات اعلام کردند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x